Jak efektivně využít tyčový mixér ve vaší kuchyni: Tipy a triky pro začátečníky

V kuchyni se bez adekvátních pomocníků obejdeme jen těžko, pokud tedy nechceme být živi pouze z instantních polévek. Mezi dnes již klasické kuchyňské doplňky řadíme i mixéry. Ty klasické mají sice pořád něco do sebe, ale nejen v českých domácnostech začínají převládat spíše tyčové alternativy.

Základní verze

Tyčový mixér je v mnoha ohledech praktičtější než tradiční forma. Sice postrádá nádobu na mixování, na druhou stranu se jedná o mnohem kompaktnější přístroj, pro nějž není problém najít na poličce dostatek místa.

Tyčové mixéry se navíc velmi snadno čistí. Většinou stačí umýt pouze nástavec, což jde jak pod tekoucí vodou, tak obvykle i v myčce.

I když nemají tyčové mixéry vlastní nádobu, vůbec to nevadí. Omáčky, polévky či dětské příkrmy lze efektivně promixovat i v hrncích, kde byly uvařeny. Kvalitní přístroje typu Braun MultiQuick 9 dokáží dohladka rozmixovat skoro všechno, co uvaříme.

S tyčovým mixérem lze dokonce snadno udělat i majonézu. Stačí dát do zavařovací sklenice dva žloutky, trochu soli, pepře, citronové šťávy, adekvátní množství oleje a rozmixovat. Během pár vteřin si tak člověk vyrobí skvělou domácí majonézu.

Umí i krájet

Výše zmíněné stroje značky Braun však neumí pouze mixovat. S vhodným příslušenstvím pro tyčové mixéry toho zvládnou mnohem více.

Nejefektivnějším doplňkem tyčových mixérů Braun je asi food processor. S ním není problém nakrájet zeleninu na kostičky, udělat z ní hranolky či ji nakrájet na tenká kolečka. Takto jde potraviny zpracovat během několika málo vteřin. Standardním způsobem by to trvalo nekonečně déle.

Rovněž i krájení cibule již nemusí být žádný velký problém. Tu lze zpracovat ve speciálním sekáčku. Tamtéž se ale dá udělat i skvělé bylinkové pesto, jahodový krém či mnoho dalších dobrot. Tyto možnosti standardní mixér nenabízí.

Náhledové foto: braunhousehold.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.