Jaký efektivně vybrat vysavač do domácnosti

02_vysavac

Máte také problém s tím, že se neumíte rozhodnout pro jeden konkrétní typ vysavače, který pořídíte do své domácnosti? Pak jsme zde pro vás. Dnes se totiž na tento problém zblízka podíváme a poradíme vám, jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých druhů vysavačů. Pojďme na to!

Sáčkový vysavač

Výhodou klasických sáčkových vysavačů je to, že s nečistotami, které nasaje, nepřicházíte do styku. Rovnou je vyhodíte společně se sáčkem, který je uchovává. Tyto vysavače mají také vysoký sací výkon. Proto se vysavače se sáčky hodí na všechny typy podlah. Jsou také méně hlučné. Sáčky také představují jakýsi druhý filtr. Chráníte tedy přístroj před zanesením. Sáčkový vysavač je také dobrý pro domácnosti se zvířaty. Poradí si totiž se zachycením i těch nejmenších prachových částic, a to díky filtry HEPA 12-13. Mezi nevýhody sáčkových vysavačů pak patří, že nelze vysávat bez pytlíků. Proto, jakmile vám dojdou sáčky, můžete na vysávání zapomenout. Plný sáček také snižuje výkon vysavače. Nakonec také nákupy sáčků představují vyšší výdaje na provoz.

Bezsáčkové vysavače

Alternativou k výše uvedenému jsou bezsáčkové vysavače. Ty fungují tak, že oddělují nasátý vzduch od nečistot, které se v něm nachází, a které jsou poté uloženy v plastové nádobce v útrobách stroje. Malé částice pak zachycují filtry předa za motorem. Po každém vysávání musíte nádobu vyprázdnit a samozřejmě také průběžně umývat. Jednoduchost a efektivitu vysávání pak ovlivňuje také kvalita nádobky, respektive jejího těsnění. Výhodou tedy je, že ušetříte za nákupy sáčků. Na druhou stranu, časté čištění a vyprazdňování není pro každého.

Robotický vysavač

Foto – Pixabay

Pořízení robota

Poslední možností je trend posledních let – vysávací robot. Šetří čas i námahu a do vysoké míry jde o autonomní jednotku, o kterou se nemusíte při vysávání příliš starat. Dnešní modely robotického vysavače se také snadno udržují a lze je ovládat skrze chytrá zařízení – například vás telefon. Jejich výkon je již takový, že odstraňují i ty nejmenší prachové částice. To opět prospívá alergikům. Nevýhodu představuje pořizovací cena, která je vyšší než u výše popsaných klasických luxů. Stejně tak je robot dělán spíše do dobře přístupných interiérů.

Zdroj info: https://www.provysavace.cz/jak-vybrat-vysavac-x31060

Náhledové foto – Pixabay

Jan Mikulín - profile photo

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.