Ložnice

Jak efektivně a rychle vybavit ložnici

Ložnice se řadí mezi místnosti, které jsou v každém interiéru doslova a do písmene stěžejní. Vždyť právě v ložnici spíme a relaxujeme. Potřebujeme se tedy zkrátka cítit maximálně příjemně a komfortně. I proto bychom neměli v žádném případě podcenit vybavení této místnosti nábytkem. Pokud o nákupu aktuálně uvažujete, jste určitě na správném místě. My se totiž právě v tomto článku zaměříme nejenom na užitečné tipy při postupu vybavování ložnice, ale budeme se soustředit taktéž na jednotlivé komponenty, které do této místnosti bezesporu patří. Moc jich není, přesto jejich volbu nejde podcenit.

Začnete postelí, pokračujte skříněmi a končete doplňky

Přesně tento postup by měl být dodržen. Důvod je vcelku jednoduchý. Vždyť právě postel představuje jakýsi základ ložnice. Právě s ní je zapotřebí ladit skříně a v neposlední řadě samotnou výmalbu. Doplňky si poté už vyladíte podle již zmiňovaných součástí ložnice. Co se tká barevného ladění ložnice, každému vyhovuje něco jiného. Často se doporučují spíše teplé barvy, ale třeba taková jemná blankytná modř se také vyplatí. Někdo preferuje spíše bílou barvu. Alternativ je zkrátka a jednoduše spousta.

Náročná volba postele

Jak již bylo řečeno, postel je jakousi alfou i omegou celého prostoru ložnice. Podle čeho ji tedy vybírat? V první řadě se zaměřte na materiál. Aktuálně jsou k dispozici postele z masivního dřeva, dřevotřísky a kovu. Jaké jsou jejich hlavní plusy a mínusy?

Postele z masivního dřeva

Milujete přírodní dřevo? Pak zcela jistě vsadíte na postele z masivu. Jsou bytelné, maximálně pevné a doslova voní lesem. Přímo na dřevě uvidíte letokruhy, které svědčí o dlouhých letech růst konkrétních dřevin. Masivní postele lze namořit různými laky, které vytvoří buď světlé, nebo tmavší zbarvení postele. Vzhledově postel rozhodně nezklame. Počítat u masivní postele musíte pouze s vyšší cenou. Kvalita jednoduše něco stojí. Pokud ale využijete akcí a slev na nábytek, nemusíte se až tolik praštit přes kapsu.

Postele z dřevotřísky

Jednoznačně ekonomická volba. Tento typ postele je také pevný a kvalitní. Pozor pouze aby nebyl lepený prostřednictvím nějakých syntetických lepidel. Ta zrovna ideální nejsou. Z hlediska dlouholeté výdrže a bytelného provedení ovšem nejsou dřevotřískové postele schopny plnit takové přísné požadavky jako masivní.

Ložnice

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Kovové postele

Možná si myslíte, že kov je poměrně chladný a rozhodně nejste daleko od pravdy. Přesto je ovšem maximálně pevný a kvalitní. Cenově se také nedostanete do žádných extrémů. Kovové postele určitě stojí minimálně za zvážení.

Nezapomeňte na matrace a rošty

Člověk mnohdy počítá s cenou samotné postele, nicméně bez kvalitních roštů a matrací byste se nevyspali. Rošty jsou ideální lamelové. Z matrací si vyberte takové, které vám budou vyhovovat. Výborné jsou modely z latexu, líné pěny, taštičkové a další.

Vestavěné, nebo sektorové skříně?

Rozhodně se vyplatí vsadit na vestavné varianty, nicméně počítat byste u nich měli s poměrně vysokou cenou. Když ale našetříte, získáte díky vestavným skříním dostatek úložného prostoru, který bude dokonale sortován tak, jak jen to budete potřebovat. Moderní vestavné skříně navíc dají ložnici punc originality. Prosto vás zkrátka bude bavit. Ve skříni lze mít závěsné tyče, zásuvky a také klidně drátěný program na spodky a ponožky.

Na doplňcích záleží

Až doplňky dokážou z interiéru vytvořit opravdu útulné, osobní a kouzelné místo. V ložnici se nejčastěji prosazují nejrůznější poličky a také noční stolky. Jde o čistě funkční doplňky, jež navíc v barvách skříní a postele vypadají moc hezky. Sehnat je lze například v eshopu 4home. Slevové kupóny do obchodu 4home vám navíc pomohou dosáhnout na mnohem výhodnější ceny.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *