Inspirace balkóny určitě stojí zato

Každý z nás si určitě pamatuje na balkóny z dob komunistické éry, které byly vyrobeny z kovu, a jejich systém zavěšení byl zcela unikátní. Dnes tyto balkóny ještě na některých panelových domech nalezneme, nicméně jejich stav je žalostný a žádají si rekonstrukci. Není se čemu divit, jelikož vydržet takto dlouhou dobu bylo i tak poměrně složité. Rekonstrukce balkónů, respektive výměna za balkón nový nemusí být nijak náročnou záležitostí. K dispozici je hned několik základních možností, kterých je možné využít.

Klasický závěsný balkón

Výměna kus za kus je v současnosti poněkud nereálná, jelikož i současné závěsné balkóny nabízejí mnohem větší porci prostoru. Jedná se o balkóny, které vzhledově určitě nevypadají nijak zle, nicméně rozhodně nenabídnou tolik prostoru, jako je tomu u lodžií. Závěsný balkón je ale nepoměrně vzdušnější. I samotné sklo, či plexisklo, které tvoří jeho nedílnou část, jasně napovídá něco o tom, že se jedná o skutečně vzdušný prostor.

Lodžie uchvátí prostorem

Pokud chcete mít nadmíru prostoru a fakticky jednu místnost navíc, pak jsou ideální záležitostí lodžie. Ty se stávají nedílnou součástí bytu a základem jejich jádra je pochopitelně panel. Pokud se řeší lodžie, pak je mají všechny byty, jelikož lodžie jsou většinou řešeny přímo tak, že jsou poskládány z panelů od spodní části panelového či bytového domu až nahoru. Lodžie je typická i vysokou životností. Dokáže klidně přežít i několik generací. Výborné je i zasklení lodžie.

Balkón na míru

V případě, že chcete mít maximální možný komfort, pak bude ideální balkón na míru. Ten je schopný zajistit dostatečné množství prostoru a dokáže být maximálně flexibilní. Balkóny na míru se často dělají ve větších rozměrech a mohou se na nich konat klidně i velké párty pro větší množství lidí. Určitě je ale zapotřebí obrátit se při jejich realizaci vyloženě na odborníky, kteří své práci rozumějí.V případě realizace získáte spousty prostoru a můžete využít i nábytek na balkón anebo květiny na balkón či sušák na balkón.

 

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.