Botník

I vaše předsíň si zaslouží elegantní moderní botník

Zařízení předsíně je poměrně často vcelku hodně podceňováno. Není to úplně pochopitelné, jelikož předsíň představuje místnost, která je navštívena vždy jako první. Pokud k vám přijde někdo cizí, pak právě předsíň zprostředkovává jeho první kontakt s vaším interiérem. Vybavit ji přitom nemusí být nijak výrazně složité. Bohatě vám postačí několik skříní, případně vestavěný set, a botník. Právě jeho výběr byste v žádném případě neměli podcenit. Co všechno brát při jeho nákupu v potaz? Čtěte dál, prozradíme vám to.

Výklopná, či klasická varianta?

V první řadě je třeba promyslet tento důležitý aspekt. Máte-li menší prostor, pak rozhodně vsaďte spíše na sklopnou podobu botníku. Co do šířky rozhodně místo ušetříte. Jinak zůstává vše stejné. Boty se do interiéru takovéhoto botníku dávají svisle, nicméně není do nich složitého. Při dostatku místa není problém vybírat mezi klasickými botníky. Ty vypadají také perfektně a ovládají se velmi jednoduchým způsobem.

Rozhodně se vyplatí botník s dvířky

V každém případě. Jen si představte pach jdoucí z obuvi. U otevřených botníků se velmi rychle dokáže dostat do kompletně celého prostoru předsíně. Optimální volbou je uzavřený nábytek do předsíně včetně botníku. Není problém vybrat i vestavěné skříně, jejich součástí je právě prostor pro odkládání obuvi.

Pozor na kvalitní kování a další aspekty

Ať už kupujete moderní ložnicový nábytek, skříňky do obýváku nebo právě botník, rozhodně se zaměřte na kvalitu kování. Ta nejlevnější za moc nestojí a určitě se nevyplatí. Po krátkém čase přestávají panty úplně fungovat. Stejně tak je vhodné soustředit se i na výběr klik, případně různých jiných součástí kování. Pokud se vám podaří zakoupit sedací botník, získáte další místo pro sezení lidí, již se obouvají nebo vyzouvají. Především těm starším se sezení bude nesmírně hodit.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *