odpadkovy-kos

I sáček do koše je třeba vybírat pečlivě

Sáčky do koše jsou v dnešní době nejrozšířenějším způsobem likvidace běžného domácího odpadu. Výhodou sáčků na odpadky je především jednoduchost. Pytel vyjmeme z koše a vyhodíme do popelnice. Díky nim si také – alespoň v případě, že budeme dávat pozor – koš neušpiníme a nemusíme jej tak často čistit a vyplachovat. I když by se mohlo zdát, že sáčky na odpadky snad ani nejdou vybírat podle nějakých kritérií, opak je pravdou.

Není sáček jako sáček

Sáčků na odpadky je na trhu celá řada. Od různých velikostí počínaje přes materiál až po různé barvy a tvary. Dokonce můžete pro větší komfort zakoupit sáčky, které jsou parfémované.

Prvním kritériem, podle kterého sáčky vybírat, je samozřejmě velikost. Objem, který se vejde do vaše koše je při nákupu odpadkových sáčků rozhodující. Sáčky jsou vždy označeny velikostí objemu. Jde především o to, aby se pak následně vešly do odpadkového koše a dobře držely na jeho okrajích, nesklouzávaly dolů, nebo naopak nebyly příliš krátké.

Je dobré si taky uvědomit, že do koše by měly směřovat jen ty odpadky, které nemůžete vyhodit do tříděného odpadu. Snížíte tak objem odpadků v odpadkovém koši a snížíte spotřebu sáčků. Plasty, sklo či papír je možné vyhazovat jinam než do jednorázových pytlů.

odpadkovy-kos

Foto: Pixabay

Další kritéria výběru

Přítomnost zatahovacího systému je velmi užitečná. Pytle se zatahovací páskou lze snadněji uchopit odpadkový sáček, když jej vytahujete z koše. Zatahovací systém je díky tomu více hygienický a má tu výhodu, že se rukama nedotýkáte odpadků. Sáček lze do ruky uchopit jako igelitovou tašku.

Sáčky na odpad by měly být z pevnějšího materiálu, aby nedošlo k jejich protržení při manipulaci. Pytlů na odpad může být celá řada druhů, ty pevnější se navíc mohou hodit při stěhování, odvážení suti při stavbě domu. Při likvidaci stavebního materiálu je ale třeba používat výhradně sáčky z pevného a odolného LDPE. Jsou to sáčky velmi pevné i ideální na ostrý a těžký stavební odpad. U sáčků, které jsou určeny na bioodpad lze dokoupit pro praktičnost i stojan, který své využití najde na zahrádkách.

Zdroj informací: https://www.reflex.cz/clanek/zajimavosti/104678/jak-vybirat-plastove-pytle-do-kose.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *