krb2

I pozáruční servis kamen a krbů je důležitý

Článků o výběru toho správného typu kachlových či krbových kamen je na internetu dost a dost. Často však zapomínají na jiný, stejně důležitý aspekt – pozáruční servis. Díky němu můžete totiž v budoucnu ušetřit skutečně nemalé výdaje. A stačí přitom málo.

Co je to vlastně pozáruční servis?

Ve svých obchodních podmínkách ho nabízí každá druhá firmy nejenom z kamnářské profese. Ale co si pod tímto pojmem máme představit? Bohužel dost často jde o pouhé „přeposlání“ vašeho požadavku na nejbližší servisní středisko (samozřejmě za provizi). A přeposlání myslíme doslova. Produkt je tedy nutné vymontovat, zabalit… A asi už začínáte tušit, že právě to může být u krbových kamen trochu problém.

Prodejce, který má svůj tým

V první řadě se proto zajímejte o to, jestli vás prodejce nebo jím pověřený tým profesionálů může navštívit přímo u vás doma, aby si ušetřili všechny ty problémy s pracnou demontáží a dopravou na poštu. Ve hře je také čas. V zimních měsících si jen stěží můžete dovolit fungovat třeba měsíc bez zdroje tepla!

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Příjemným bonusem je i nabídka revize topidel na pevná paliva, kterou od jejich majitelů pravidelně vyžaduje zákon. Je skvělé moci vyřídit všechny tyto starosti na jednom místě, nemyslíte?

Můžete mi říct, jestli prodáváte také…

Nabídka kachlových a krbových kamen je velmi široká, o jejich náhradních dílech to však neplatí. Může se tak stát, že v budoucnu budete muset kvůli malé opravě měnit přímo celá kamna jen proto, že jednoduše neseženete pasující náhradní díl. Spolehlivý prodejce otopné techniky drží náhradní díly i několik let po ukončení prodeje konkrétního typu topidla. Vyhněte se obecný otázkám a ptejte se spíše takto:

  • Máte náhradní kachle na moje kachlová kamna?
  • Mohu si u vás zakoupit lak na poškrábaný plechový plášť kamen?

Odpoví-li prodejce bez váhání ano, máte před sebou téměř jistě zkušeného odborníka, který svému řemeslu skutečně rozumí. A o to jde přece v tomto oboru především!

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *