02_hodiny

Hodiny funkční i dekorační

Čas je pro moderního člověka základním parametrem, podle kterého řídí veškerou svouji aktivitu. Kdy vstát, kdy vyrazit do práce, kdy si zapnout televizní zprávy, kdy odejít na schůzku… není proto divu, že informace o jeho přesné hodnotě je nám prezentována prakticky všude a pořád. Přesný čas svítí z naprosté většiny spotřebičů, od pračky po lednici. Samozřejmostí je čas na telefonech, chytrých náramcích, v počítačích, na tabletech a nespočtu dalších zařízení. Jaký má tedy smysl pořizovat si domů další hodinyhodiny ? Velké domácí hodiny mají pořád svůj význam a několik nezanedbatelných výhod. Které to jsou? A mezi jakýmy hodinami lze vybírat?

Hodiny přesně podle vašich představ

Hodiny seženete v nespočtu různých tvarů a typů. Není proto problém vybrat si právě takové, které budou maximálně vyhovovat vašim představám a požadavkům. Mluvíme-li o velkých domácích hodinách, rozlišit můžeme ty nástěnné a hodiny stojací.

Ať již se rozhodnete pro kterékoliv z nich, získáte hodiny, které budou jasně viditelné z celé místnosti a vám tak bude pro určení přesného času stačit jediný pohled, aniž byste museli hledat telefon či chodit blíže k přehrávači, protože na jeho malý displej zdálky nevidíte. Pokud si navíc vyberete dobře, získáte designový prvek, který interiér nesmírně obohatí.

01_hodiny

Foto: Pixabay

Prostor i styl

Dva parametry uvedené v názvu tohoto odstavce jsou pro výběr domácích hodin těmi nejdůležitějšími. Stojací hodiny jsou samozřejmě vhodné spíše do opravdu velkých interiérů, do pokojů standardních rozměrů lze doporučit spíše hodiny nástěnné.

Vybírat budete moci z hodin klasických, tj. ručičkových, a digitálních. Zatímco ty první vytvářejí elegantnější dojem, ty druhé jsou na rozdíl od nich absolutně tiché. Příznivci interiérů ve starším stylu potom mohou sáhnout po hodinách kyvadlových, které mají tu moc udělat zámeckou komnatu i z vhodně zařízeného panelákového bytu. Nesmíme zapomínat ani na chaty a chalupy, kam skvěle zapadnou hodiny kukačkové.

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *