Hlavní rozdíly mezi mužským a ženským interiérem jsou často vidět na první pohled

V téhle domácnosti vládne ženská ruka. Mnohdy jde o naprosto očividné rozdíly, díky kterým je jasné, jestli v bytě bydlí žena, nebo jde o ryze pánskou domácnost. Hlavní rozdíly se dají poměrně snadno charakterizovat. Zároveň ale nikdo neříká, že muž nemůže využít ženské principy dekorace interiéru a naopak. Spíše jde o shrnutí prvků, jaké vás ve spojení s konkrétním typem interiéru jistě nepřekvapí.

Ženy si libují v pastelových odstínech

Pro interiéry, které ladily ženy, jsou typické pastelové odstíny barev v kombinaci s květinovými vzory. Častěji se objevují také nejrůznější dekorace, které mohou být na jednotlivých poličkách, na oknech a podobně. Většinou nechybí ani dostatek pokojových květin, svíček nebo drobných sošek pro dotvoření útulného interiéru. Ženy si také libují v bytovém textilu, což znamená nejrůznější přehozy, dekorativní polštářky na sedací soupravě, záclony, závěsy a podobně.

Pohodlné a funkční vybavení je typické hlavně pro mužské interiéry

Pro mužský interiér tak bývá typický například industriální styl bydlení. Ten sází na tmavší hnědé a šedé odstíny a mnoho prvků má vyloženě surový vzhled. Občas se mohou vyskytnout nejrůznější výrazné a lehce drsné prvky, jako jsou tmavé kožené sedačky a nejrůznější výraznější dekorace spojené například s auty, motorkami nebo oblíbeným fotbalovým klubem. I muži si však mohou potrpět na umění a mohou do jednotlivých místností přidat zajímavé obrazy. Naopak relativní zbytečnosti v podobě klasických dekorací nebo většího množství dekorativního bytového textilu v takovém interiéru spíše nehledejte. Vše zde má ideálně svou funkci a celý interiér je tak vymyšlen i pro maximálně jednoduchý a nenáročný úklid.

Foto: Pixabay

Když v jedné domácnosti najdete oba styly

V některých domácnostech se mohou mužské a ženské styly dekorování a celkového výběru zařízení krásně prolínat. Například ve chvíli, kdy žena zařizuje ložnici a muž si připraví pracovnu podle svých standardů a představ. Tehdy není problém v rámci jednoho bytu narazit na oba extrémy.

Zdroj: https://www.residencestyle.com/male-vs-female-style-in-interior/

Náhledové foto: Pixabay