Granitové dřezy pod drobnohledem

Proč je lepší granitový dřez? Uvažujete o jeho koupi a neznáte odpověď? Nevadí. Možností zjištění si základních vlastnosti tohoto typu dřezů je poměrně hodně. Nabízíme je mimo jiné i my v následujícím textu. Pokusíme se přesně soustředit na to, v čem vlastně granitové dřezy vynikají a proč jsou mezi veřejností tolik oblíbené. Určitě ale nezapomeneme na jejich stinné stránky, o nichž se toho již především na stránkách výrobců píše pramálo. Je to škoda, protože granitové dřezy nemusejí být vždy úplně optimální.

Dejte si pozor na původ dřezu

Když už chcete granitový dřez zakoupit, měli byste si dát pozor na jeho výrobce a také potažmo i na materiál, z něhož je vyroben. Mnohdy totiž někteří výrobci používají toto označení i pro původně plastové dřezy, které jsou jen opatřeny povrchovým nástřikem. Tento typ dřezů kvalitativně za granitovými ani nepokulhává. Jednoduše je nedožene! Granitové dřezy musejí být směsí polymethylakrylátu a kameniva. Výbornou volbou jsou například dřezy Franke, u nichž máte jistotu značkového provedení a vysoké jakosti.

Každodenní leštění minulostí

Zatímco standardní nerezové kuchyňské dřezy je třeba neustále leštit, u granitových vám tato činnost odpadne. Jejich vizáž je v podstatě trvalá. Tedy v případě, že nemáte tvrdou vodu a že z povrchu vodu ihned po mytí nádobí nebo jiné činnosti odstraníte. V opačném případě se můžete se zlou potázat. Především černé granitové dřezy mohou po čase díky mapám od vodního kamene vypadat doslova tristně, což by se u nerezu nestalo. Jinak jsou ale poměrně pevné a vydrží i silnější nárazy.

Další výhody granitových dřezů

Granitové dřezy jsou výborné i díky barevné modifikaci, která se může skvěle hodit k ostatním částem kuchyně. Dřez může být prodloužen anebo spojen s pracovní plochou, která tak získá mnohem větší a kompaktnější rozměry.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.