Dřevovláknité desky PAVATEX

Dřevovláknité izolační desky PAVATEX: Zdravé a ekologické řešení izolace

Každý majitel rodinného či bytového domu si přeje mít v zimě co nejnižší tepelné úniky a v létě optimální teplotu vzduchu v interiéru. Docílit toho lze za pomocí kvalitního izolačního materiálu. Pokud nechcete stavbu doslova udusit, anebo naopak poddimenzovat, vyplatí se vsadit na vysoce kvalitní materiál. Ten představují dřevovláknité desky švýcarské produkce PAVATEX, které distribuuje firma Pavatex-eshop.cz. V následujících řádcích se budeme soustředit právě na tento typ desek a ukážeme si jejich hlavní přednosti a možnosti využití.

Zateplení pláště domuZateplení pláště domu

Maximální ochrana v zimě i v létě

Švýcarské dřevovláknité desky PAVATEX nabízejí ekologické a ekonomické řešení izolace pro každou stavbu. Dokážou efektivně ochránit zejména v zimě, kdy minimalizují díky tepelné vodivosti lD = 0,039 – 0,049 W/ mK tepelné úniky a uspoří tak náklady na vytápění budovy. Disponují také nejvyšší tepelnou kapacitou c = 2100 J/ kg, která dokáže zajistit tepelnou stabilitu i v létě. Akumulační schopnost desek umožní postupný fázový posun teplot o 7 až 13 hodin. U jiných izolačních materiálů se jedná o pouhé 3 až 4 hodiny.

Příjemné teploty bez klimatizacePříjemné teploty bez klimatizace

V zimě teplo s minimálními výdajiV zimě teplo s minimálními výdaji

Další výhody dřevovláknitých desek PAVATEX

Velkou výhodou dřevovláknitých desek PAVATEX je i ochrana před okolním hlukem. Díky vyšší hustotě činící ρ = 150 – 260 kg/ m3 jsou schopny efektivně snížit nežádoucí hluk. Samozřejmostí je i tvarová stálost, která umožní rozsáhlé využití desek v rámci konkrétní stavby. Sloužit mohou jako obalový plášť budovy anebo klidně i v interiéru pro izolaci stropů či příček. Vynikající jsou i takzvané Hobra desky pro realizace podlahových systémů. Z ostatních charakteristik bychom neměli zapomenout ani na paropropustnost, požární odolnost a ryze ekologický původ. Není určitě od věci podívat se na přehled typů dřevovláknitých desek PAVATEX.

Typy desek PAVATEXTypy a využití desek PAVATEX

Švýcarská kvalitu za české ceny

Společnost Pavatex-eshop.cz nabízí kompletní logistické služby a zmiňované desky v nejrůznějším provedení. Vybrat si budete moci desky na izolaci vnějšího pláště anebo střešního pláště, výplně rámu anebo na podlahy. Získáte vysoce kvalitní švýcarský materiál za výhodnou cenu.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

1 komentář

  1. Zálešák Odpovědět

    Dobrý den, zajímalo by mě jaký je požárně nebezpečný prostor u desek PAVATEX . Chci stavět nadstavbu na hranici pozemku a soused má problém s požárně bezpečnostním prostorem. Je k mání nějaký materiál na dřevostavbu s nulovým bezpečnostním požárním prostorem?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *