Geniální trik na toaletu, který ji provoní na dlouhé hodiny

Toaletní papír

Geniální trik na toaletu, který ji provoní na dlouhé hodiny. Pokud chcete toaletu provonět zcela přírodním způsobem, vsaďte na pomoc z přírody. Vůně vydrží dlouho a neublíží vašemu zdraví.

Toaleta obvykle není místností, kde bychom se příliš rádi zdržovali. Ovšem někdy je to samozřejmě nezbytné. Aby byl pobyt na tomto místě příjemný, je možné ho velmi šikovně provonět. Nebudete potřebovat žádná drahá „vonítka“ z obchodů. Místo toho si vezměte k ruce obyčejnou roličku od toaletního papíru a kvalitní esenciální olej.

Ovoňte ruličku kvalitní esenciálním olejem

Pro ovonění místnosti s WC mísou opravdu nepotřebujete nic složitého. Vybrat si musíte především médium, které vůni dobře nasákne, a následně ji bude efektivně uvolňovat do prostoru. A tím nejlepším, co na WC najdete, je toaletní papír. Ten je na místě přítomen vždy a lze ho tedy jednoduchým způsobem použít. Jediné, co v této fázi potřebujete, ke kvalitní esenciální olej. Ten stačí jednoduše na papír stříknout (pumpičku zmáčkněte třikrát až čtyřikrát, více opravdu není třeba).

Měkký papír do sebe vůni krásně nasaje. A poté ji při jakémkoliv pohybu uvolní do svého okolí. A nezáleží při tom na tom, zda máte papír připevněn na nějakém stojanu nebo je například jen tak volně postaven v zásobníku vody. Vždy byste však měli myslet na to, aby na toaletní papír nedopadal aerosol vzniklý při splachování. Vyplatí se proto myslet na to, že je vhodné vždy při spláchnutí sklopit prkénko.

Toaleta

Foto: Pixabay

Esenciální olej je důležitý

Někteří lidé mají k tomuto způsobu provonění toalety výhrady. Vadí jim totiž to, že esenciální olej na toaletním papíře následně přichází do kontaktu s pokožkou na intimních místech, což nemusí být právě dobré. Ovšem není třeba mít žádné obavy. Pokud se budete držet pravidla nákupu kvalitního oleje, nebude vám nic hrozit. Množství použité k ovonění roličky od toaletního papíru je totiž minimální a na pokožku by tedy neměl působit nijak dráždivě.

Musíte však opravdu koupit kvalitní esenciální nebo také éterický olej. Jedině ten je totiž vyroben jen z přírodních ingrediencí, které nemají žádný negativní vliv na lidské zdraví. Určitě se vyhněte nákupu nejrůznějších náhražek, prodávaných pod názvem vonné nebo třeba aroma oleje. Ty jsou vyrobeny ze syntetických látek a vaší pokožce ani dýchacím cestám rozhodně neprospívají.

Pozor na výběr olejů

Důležité je také to, jakou vůni vyberete. Některé totiž mohou působit spíše dráždivě. K provonění toalety se skvěle hodí například citrusy nebo levandule. Velmi oblíbený je v poslední době také borovicový olej, který má navíc antibakteriální a antiseptické vlastnosti. Naopak se určitě nehodí tea tree olej nebo jiný podobně dráždivý. Pobyt na WC by pak pro vás nemusel být vůbec příjemný. Existují i různé éterické směsi například pro lepší náladu nebo dodání energie. Pro použití na toaletě je rozhodně můžete také zvážit.

Zdroj: https://tchiboblog.cz/domaci-vune-na-wc/, https://www.keraservis.cz/vite-jake-jsou-minimalni-rozmery-koupelny-a-wc/

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.