záchod

Geberit wc anebo klasická toaleta?

Výběr nové toalety může být dnes vcelku složitý, protože v nabídce mnohých společností je obrovské množství toalet v různých provedeních a s rozličnými funkcemi. Pokusme se tedy soustředit na výběr současných toalet a na to, jakými funkcemi mohou disponovat. Vkus každého z nás se do značné míry liší, což platí mimo jiné i o interiéru domů jako takových. Splnit si ale své představy o designu mohou všichni, kdo chtějí mít interiér dle svých vlastních představ.

Klasika nebo geberit?

První otázkou, která v souvislosti s výběrem toalety vyvstane, je bezesporu to, jestli si koupíte klasickou toaletu, anebo geberit, tedy nástěnný záchod. Modernější je logicky druhá jmenovaná možnost. Závěsný záchod jednak vypadá výborně a jednak také ušetří dostatečné množství prostoru. Když si dáte do svého interiéru geberit, pak se můžete shledat s tím, že váš záchod bude maximálně moderní.

Hranaté či kulaté tvary?

Výběr tvaru toalety je vcelku důležitý, a to především skrze to, jak zapadne toaleta do interiéru jako takového. Mnohdy je lepší volit spíše hranatější kombi wc, jež působí poněkud ostřeji, ale v určitých případech lépe. U kulatých toalet ale můžeme najít také hezké tvarové provedení. Barevně se většinou volí toalety v usedlých barvách typu bílé anebo černé či některém z odstínů.

Funkce toalet

Mnohé toalety disponují i výbornými funkcemi, jež navíc umožní pohodový pobyt na nich. Typické je kupříkladu vyhřívané prkénko toalety. To zabezpečí teplo a pohodlné sezení i v době, kdy interiér není nijak zvlášť tepelně disponovaný. Zajímavou volbou je i prkénko, které pomalu a tlumeně dopadá v případě, že jej člověk i vcelku rychle sklopí dolů. Toto tlumící prkénko přitom není ani tolik drahé. Stojí zhruba o nějakých 500korun navíc oproti klasickému prkénku.
Náhledové foto: Radek Štěpán

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

1 komentář

  1. Ivan Antl Odpovědět

    Zajímalo by mě, kde se dá koupit vyhřívané sedátko na WC. Ať hledám jak hledám, našel jsem jen v kombinaci s bidetem, což nechci. Vy o něm píšete, tak určitě poradíte. Díky předem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *