Firmy, bez kterých se při stavbě domu neobejdete

Pokud stavíte, máme pro vás tipy na firmy, které se vám budou při realizaci vašeho stavebního projektu hodit. Změřili jsme se na obě stavební fáze, koho oslovit v rámci odvozu stavebního materiálu, instalace stavebních výplní na hrubé stavbě a jak si poradit s výběrem fasády, čtěte dále.

Fáze hrubá stavba: co se stavebním odpadem

Realizace stavebního projektu je spojená s řadou stavebních úprav terénu, často se tato fáze neobejde bez bourání.

Ať už potřebujete přistavit kontejner na stavební odpad, nebo chcete stavební materiál naopak dovézt, hledejte spolehlivé a zkušené firmy. 

Odborníci z firmy Siegl s více než dvaceti lety zkušeností vědí, že prioritou je vedle spolehlivosti také čas, a proto svým zákazníkům v rámci Prahy garantují nejrychlejší dodání kontejneru. Postarají se o odvoz zeminy a dalších stavebních odpadů včetně suti, živice a dřev.

V nabídce stavebního materiálu najdete písek, štěrk, kačírek, recyklát i zeminu.

Díky neustálému rozšiřování flotily vanových/řetězových kontejnerů s nosností dvanáct tun a objemem deset kubíků jsou pracovníci firmy Siegl schopni přijet až se čtyřmi těmito vozy naráz.

Fáze dokončovacích stavebních prací: výběr oken

Stavíte bytový či rodinný dům a poptáváte firmu, která se postará o montáž stavebních výplní? 

Potřebujete někoho, kdo dovede uvažovat komplexně, protože s okny souvisí i způsob zateplení fasády?

Tuto službu vám zajistí jedině lety ověřený dodavatel oken a dveří. Firma KW Fenster úspěšně realizuje své zakázky v oblasti montáže oken a dveří v České republice a Německu už více než deset let. 

Okna z plastu nebo ze dřeva mají desítky let dlouhou životnost, hliníková jsou takřka nezničitelná. Je však důležité se o okna správně starat a zajistit jejich pravidelný servis. Okna musí také perfektně sedět k celkovému stylu domu. 

Obraťte se na profesionály, kteří vám pomohou s instalací a výměnou oken od A do Z díky službě okna na klíč. 

Fáze fasáda: praktičnost a originalita

Hledáte fasádu, která odolá špatným povětrnostním podmínkám a vašemu domu propůjčí nestárnoucí a originální vzhled? Popřemýšlejte o cihlové fasádě.

Cihla je pevný materiál schopný dobře akumulovat teplo, není ekologický závadná (jedná se o přírodní materiál), má dobré zvukově izolační vlastnosti a vysokou požární odolnost.

Ne náhodou je lícové zdivo (v tomto případě neomítnuté zdivo z cihel) často k vidění v přímořských deštivých a větrných oblastech. 

Pokud jde o tradiční cihlový vzhled fasády domu, dá se ho nicméně v současné době docílit elegantnějším řešením – použitím cihlových obkladových pásků, které se používají na domech jako finální vrstva zateplovacího systému fasády. 

01_stavbazima

Foto: Pixabay

Protože se cihlové obkladové pásky vyrábějí řezáním lícových cihel, zachovávají si vlastnosti cihly jako tvrdost, stálost, odolnost a bezúdržbovost. 

Cihlové zdi vdechnou bydlení originalitu a osobitost, ať už je použijete do interiéru v industriálním, skandinávském, provensálském nebo venkovském stylu.

Vybírat můžete z různých povrchů – od hladkého až po rustikální a z široké palety barev, od bílé a světle krémové po tmavou antracitovou barvu. 

Chtějte profesionalitu

Realizovat stavební projekt samozřejmě lze i svépomocí, nicméně profesionálové jsou zvyklí řešit i složité problémy.

Oslovit spolehlivé pracovníky s mnohaletými zkušenostmi a dobrými referencemi vám tedy ušetří čas a nervy, ať už se jedná o jakoukoliv fázi realizace stavebního projektu. 

Pokud vás tento článek zaujal, sdílejte ho se svými známými. Třeba v něm i oni najdou užitečnou informaci.

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.