Finská nebo parní sauna – jakou si domů pořídit?

Saunování je velmi příjemným způsobem očištění těla toxinů. Ovšem pokud si chceme pořídit saunu domů, měli bychom přesně vědět, co od ní očekáváme. Vynecháme teď populární infrasauny a zaměříme se na sauny finské a parní.

Finská sauna je osvědčenou metodou pro řešení mnoha zdravotních obtíží a onemocnění. Bude se nám hodit, třeba když jsme ve stresu nebo chceme zlepšit vzhled naší pokožky. Z návštěvy ve finské sauně však nemohou těžit všichni, to si pamatujte. Takže pokud trpíte některým z těchto onemocnění, bude pro vás její pořízení zbytečné: onemocnění plic, častá nachlazení a některé oční choroby.

Komu lze pořízení finské sauny doporučit

Naopak u mnoha chorob může posloužit jako velmi účinná terapie. Takže pokud chcete ušetřit za dlouhodobé návštěvy wellness center, určitě její pořízení zvažte. A o jaké nemoci jde?

  • bronchiální astma
  • stavy po infarktu myokardu (minimálně šest měsíců poté ne dříve)
  • vysoký tlak (ale pouze po lékařské konzultaci a souhlasu ošetřujícího lékaře)
  • chronická revmatoidní artritida
  • chronická bronchitida
  • ucpané tepny
  • ankylozující spondylitida
  • angina pectoris

Použití suché nebo také finské sauny má mnoho výhod. Jedním z nich je očištění těla od toxinů. Kromě toho naše tělo pobyt v ní také uvolňuje, relaxuje a umožňuje mu zbavit se stresu. Podporuje hubnutí a správné srdeční funkce. Pravidelné návštěvy sauny pomáhají regulovat krevní tlak a zlepšují krevní oběh.

Věděli jste, že: Pravidelné používání suché sauny podporuje hubnutí? Během jedné návštěvy může tělo spálit až 300 kalorií!

Parní sauna je k tělu o něco šetrnější

Ovšem je-li vám finská sauna zapovězena, pak ještě neklesejte na mysli. Důvodem jsou vysoké teploty, které uvnitř panují. To v té parní jsou podmínky o něco příznivější. Hodí se tedy i pro menší děti nebo třeba těhotné ženy, byly-li předtím na saunování zvyklé.

Parní sauna bývá o něco dražší, ale často je jedinou možností pro ty, kdo si běžné saunování dopřát nemohou. Zvažte to tedy, než se pro nějakou saunu domů rozhodnete!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *