Obývací pokoj

Facelift interiéru: Tyto stereotypy už neplatí

Uvažujete o oživení vaší domácnosti? Pak byste se jistě měli vyvarovat některých mýtů a stereotypů, které jsou ještě bohužel stále hodně rozšířené. My se na ty nejznámější podíváme mnohem podrobněji v následujících řádcích.

Barevná výmalba oživí jakýkoli pokoj

Možná byste se divili, ale některé barevné kombinace dokážou interiér spíše degradovat. Výrazné barvy kombinované s už tak výrazným nábytkem danému interiéru zrovna dvakrát neprospívají. Často se spíše vyplatí vsadit na obyčejnou bílou, jež dá vyniknout právě nábytku a zařizovacím předmětům. Barevné odstíny lze vnést do konkrétní místnosti prostřednictvím doplňků, jako jsou polštářky a podobně.  

Beton patří jen do sklepa

Nesmysl. Pohledový beton je nadčasovým materiálem, který se vyplatí mít v mnohých místnostech. Takový šedý odstín stěrky je nádherný, Když se navíc zvolí ještě ta správná struktura, vypadá daný kout interiéru maximálně moderně.

Sklo jen do oken

Další přežitek. Sklo je nádherným obkladem, který se vyplatí. Vynikající je třeba v kuchyni jako obklad pracovní plochy. Hodí se ale i v koupelně, kde v kombinaci s vodou vytváří stylové a funkční prostředí se vším všudy. A zbarvené sklo v ložnici? Proč ne?

Skleněné dveře

Skleněné dveře: Zdroj obrázku Pixabay.com

Co největší pohovka je důležitá

Jak pro koho. Spíše se cení dobré nápady v podobě řešení složeného z mešních kousků nábytku. Optimální je využití většího počtu malých křesel, která dokážou velmi elegantně zaplnit prostor. Ten bude působit mnohem komplexněji a živěji.

Jídelní kout v jednom odstínu

Jakési sladění židlí a jídelního stolu není úplně špatným nápadem, nicméně mnohem živěji působí jídelní židle v odlišné barvě. Klidně může být i každá jiná. Odvážnému štěstí přeje a kontrast není špatný.

Nudné nábytkové sety v ložnic

I těm se vyplatí dát sbohem. Ideální volbou je spíše kombinace postele s jednoduchými nočními stolky. Vsaďte na výrazné čelo postele, a právě nápadité provedení oněch nočních stolků.

Ložnice

Ložnice: Zdroj obrázku Pixabay.com

Závěsy a záclony

Ne vždy se jedná o nezbytnost. Jestliže se oprostíte od strachu, že vás bude někdo pozorovat, klidně na ně zapomeňte. Získáte krásný vzdušný interiér, který se opticky naprosto skvěle zvětší.

Moderní interiér: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

1 komentář

  1. Alena Odpovědět

    Třeba každou židli v jiné barvě bych nezvládla, možná to je taky o celkovém designu. Pokud mám minimalisticky zařízený byt, určitě se to nebude hodit. Stejně jako shabby styl, líbí se mi, ale bydlet bych v tom neuměla. Sedačky – to je kapitola sama o sobě. Je nutné vědět, zda chceme sedací soupravu, nebo válecí soupravu. Jednou jsem koupila špatně a 2 roky trpěla. Nechci se válet, mít nohy ve vzduchu, abych se mohla opřít…..tady by se mělo o tom psát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *