Oloupané rajče

Expresní loupání rajčat a další triky: S mikrovlnkou to zvládnete

Mikrovlnná trouba dokáže mnohdy doslova divy. Ano, tradičně se používá na ohřátí nejrůznějších pokrmů, nicméně najde si i mnohá jiná použití, která jsou méně známá. Jmenovat bychom mohli třeba skvělou pomoc při loupání rajčat, rozpuštění čokolády bez vody a mnohé jiné méně známé věci. My se na některé takovéto triky s mikrovlnnou troubou podíváme mnohem podrobněji v následujících řádcích.

Expresní zbavení rajčat slupky

Rajčata potřebujeme na spousty různých pokrmů. Jejich loupání bývá ale zbytečně zdlouhavé a často otravné. Nejprve se pokaždé spaří horkou vodou, následně ochladí a až poté dochází k jejich loupání. Slupky u rajčat je třeba naříznout do kříže a plody propíchnout. Pak se vloží do mikrovlnné trouby a zahřívají 30 vteřin na nejvyšší možný výkon. Dvě minuty se pak rajčata nechají po vypnutí mikrovlnky vychladnout. Slupka se nakonec velmi jednoduše stáhne nožem.  

Loupání cibule a česneku bude hračkou

Krátký pobyt v mikrovlnce můžete dopřát také česneku a cibuli. Díky němu je pak jednoduchým způsobem zbavíte slupek. U česneku se vše řeší tak, že se stroužky rozloží na talíř a následně se zapne mikrovlnka na nejvyšší výkon po dobu 20 vteřin. Česnek pak stačí zmáčknout a ze slupky vyklouzne samotný čistý stroužek. Podobně je to i u cibule, nicméně ta bývá v mikrovlnce cca 40 vteřin.

Česnek

Česnek: Zdroj obrázku Pixabay.com

Z citrusů dostanete více šťávy

Určitě. I starší poněkud vyschlejší plody mohou být nakonec plné šťávy, již potřebujete. Plody pořádně omyjte a následně vložte přímo do mikrovlnné trouby. Nechte je vevnitř při nejvyšším výkonu zařízení zhruba 30 vteřin. Budou se pak lépe loupat a měly by pustit také kýžené větší množství šťávy.  

Oživení starého pečiva

Gumový chléb už tolik nechutná, známá to věc. Přesto mu můžete opět dodat na čerstvosti. Stačí jen vzít papírovou utěrku, kterou předtím navlhčíte a následně ji vyždímáte. Pečivo se přikryje a vloží do mikrovlnky. 15 až 20 vteřin bude pečivo vevnitř, zatímco zařízení půjde na plný výkon. Poté bude

Pečivo

Pečivo: Zdroj obrázku Pixabay.com

Expresní uvaření luštěnin

Příprava luštěnin v mikrovlnce bývá opravdu rychlá. Pokud nemáte čas hrách nebo fazole nechat přes noc ve vodě, zalijte luštěniny vodou a jemně osolte. Pak zahřívejte v mikrovlnce na vyšším výkonu cca 10 minut. Poté necháte směs odpočívat a pak už můžete klasicky vařit.

Rozpuštění čokolády bez vody

Čokoládu lze bez větších problémů rozpustit, a to během několika vteřin. Čokoláda se naláme na kousky a následně vloží na misce do mikrovlnky. Ta pojede na nejnižší stupeň výkonu 15 vteřin.

Oloupané rajče: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *