Myčka

Důvody, proč je myčka na nádobí již nutností

Již velká část domácností má ve své kuchyni i spotřebič, díky kterému je umývání nádobí o mnoho jednodušší. Řeč je samozřejmě o myčce. Přesto ještě mnoho lidí myčku nemá nebo nad ní zatím jen uvažují. Dnes si představíme neoddiskutovatelné výhody tohoto přístroje. Po jejich výčtu již bude těžké uznat, že myčka je dnes skoro povinností. Pojďme tedy na to!

Značná úspora vody

Hned první výhoda je velmi důležitá. Mytí nádobí ručně v dřezu ji totiž nemůže trumfnout. Jde o úsporu vody. Samozřejmě, že konkrétní hodnoty se liší v závislosti na modelu myčku. Obecně však lze tvrdit, že myčka spoří vodu. Průměrná spotřeba na jedno umytí je totiž 9 – 12 litrů vody. Za tento cyklus umyjete až 12 sad nádobí. Přitom při ručním mytí jde až o 40 litrů vody.

Myčka

Myčka nádobí: Zdroj obrázku Pixabay.com

Spotřeba energie

Další výhoda tkví také v úspoře. Nyní elektrické energie. Na ruční mytí se totiž na ohřátí vody spotřebuje okolo 2,6 kWh. Myčka však na svůj jeden mycí cyklus potřebuje asi 1 kWh. Výše uvedené dvě výhody pak lze shrnou do jedné. Myčka je prostě víc ekologická. Spotřebou vody a energií je přátelštější k životnímu prostředí. Avšak nejen to. Sníženou spotřebu pozná i vaše peněženka. Úspory totiž, zejména v dlouhodobějším srovnání, dělají opravdu vysoké sumy. Návratnost investice do myčky je tak velmi vysoká.

Důslednější hygiena

Stejně tak je mytí nádobí v myčce více hygienické. Vzpomeňme jen, že u ručního mytí nádobí se používají mycí houbičky a napouští se plný dřez, aby se nádobí namočilo. Ani po důkladném opláchnutí pak nemusí být nádobí čisté. Myčka však cíleně aplikuje horkou vodu v procesu, kdy je to žádoucí, aby zničila případné bakterie a jiné mikroorganismy. Některé modely myček dokonce nabízí zvláštní funkce a programy, které zvyšují svou činnost a intenzitu mytí, pokud chcete mát opravdu jistotu, že všechny bakterie či jiné patogeny budou zničeny. Zde je již hygiena zaručena úplně.

Myčka nádobí: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *