Korek

Důvody proč do bytu zvolit korkovou podlahu

Dnes se podíváme na specifický materiál, z kterého se mimo jiné dělají podlahy. Řeč není o ničem jiném než o korku. Slyšeli jste již někdy o korkové podlaze? Přemýšleli jste nad ní? Dnes si uvedeme nesporné výhody tohoto materiálu. Pojďme na to!

Silný a osvědčený materiál

Jaký je vlastně původ korku? Jde o materiál, který svým dlouhodobým používáním osvědčuje své velké přednosti. Zejména sílu materiálu a jeho odolnost. Jde totiž o materiál získávaný z kůry dubu. Výhradně však z dubů z oblasti Středozemního moře. Jde tedy o specifický korkový dub a mezi jeho přednosti patří zejména to, že svou kůru postupně doplňuje. Po získání materiálu korku se tedy kůra na stromu zase obnoví. Mezi další výhodu tohoto materiálu tedy také patří, že jde o čistě přírodní materiál. Největším producentem korku je Portugalsko.

Korek

Korek: Zdroj fotografie Pixabay.com

Výhody korkové podlahy

Pokud tedy tento materiál zvažujete, jako hlavního kandidáta pro vaši podlahu, určitě to není vůbec špatná volba. Mezi výhody podlahy z korku patří zejména to, že taková podlaha patří mezi takzvané teplé krytiny. To znamená, že od podlahy nepůjde zima a jde o podobné materiály jako je dřevo či koberec. Ve vnitřních prostorách je korková podlaha příjemná i na chození na boso. Jde totiž o skvělý tepelný izolant. Je tedy také vhodný pro rodiny s dětmi, kteří často tráví čas hraním na podlaze. Dále je korek voděodolný, a proto je také vhodný do kuchyně, dětského pokoje nebo do koupelny. Poslední výhodou je pružnost materiálu s houbovitou strukturou. Vaše kolena a klouby tak nebudou při chůzi zatěžovány.

Omezuje i hluk

Hluk – u bydlení, zejména v bytě, častý problém. I s tím vám však korková podlaha může pomoci. Korek totiž kromě tepla izoluje i hluk. Tlumí vibrace a kroky a pohlcuje i ostatní hluk. Dále jde o materiál, který není nikterak chemicky škodlivý, naopak. Nepřitahuje prach, a tak pomůže i v rodinách alergiků.

Korková podlaha: Zdroj náhledové fotografie Pixabay.com

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *