Droždí jako hnojivo pro vaši zahradu? Rozhodně ano!

kvasnice

Neutrácejte zbytečně za drahé produkty. Pšenka vám pokvete i tam, kde je droždí. Tento zázrak přírody dokáže divy. Kvasnice mohou mít na úrodu velký vliv, přesvědčte se sami.

Dopřejte svým okurkám i květinám 

Droždí, jenž obsahuje celou skupinu vitamínů B a řadu minerálů, napomůže růstu rostlin. Obzvláště to platí pro ty ovocné. Droždí na rozdíl od drahých hnojiv nezatěžuje půdu, nemusíte mít proto obavy ani o svoji budoucí úrodu. Droždí zabraňuje vyčerpání půdy po zimě. Plody s dávkou hnojiva z droždí nejen lépe rostou, ale jsou navíc i chuťově výraznější. Nutričně jsou vyvážené a rozhodně neztrácejí ani na kvalitě. Navíc jsou díky droždí chráněny i před škůdci.

Jak připravit rostlinám drožďové hnojivo

Už na samém počátku myslete na to, aby droždí bylo čerstvé. Do kýble si připravte zhruba 1 litr teplé vody, vhoďte dovnitř pět kostek droždí a směs ještě promíchejte. Postačí, když se droždí v kýbli dobře rozpustí. Na pomoc si vezměte dlouhou dřevěnou hůl. Hnojivo je potom třeba nechat na teplém místě, a to alespoň dva dny. Je zapotřebí, aby došlo ke správné fermentaci. Kýbl po celou tu dobu nechte stát a přikryjte ho nejlépe gázou. Za dva dny hnojivo znovu řádně promíchejte a přidejte nakonec ještě 10 litrů odstáté dešťové vody.

droždí

Foto: Pixabay

Kdy a jak hnojivo aplikovat

Hnojivo nanášejte přímo na listy rostlin, nejlépe ráno anebo večer v době, kdy slunce nemá takovou sílu. Drožďové hnojivo ocení především rajčata, papriky, okurky, ovocné keře i stromy. Díky droždí jsou chráněny i před nepřáteli slimáky. Na ty je dokonce možné posvítit si pastou přímo z droždí. Ale o tom si povíme zase někdy příště.

K čemu všemu se může droždí ještě hodit

Pokud droždí ponecháte na kompostu, urychlí proces kompostování. Rozklad organického materiálu je díky působení kvasnic daleko rychlejší. Droždí v tomto případě pracuje nejlépe s kyselinou mléčnou a vodou. Urychluje tak proces rozkladu mnohem snáz.

Droždí jako zdroj potravy

Droždí je potravou pro hmyz jako jsou včely a slunéčka sedmitečná. Ty bojují často i ve váš prospěch proti nezvaným škůdcům. Přilákejte je proto na vaši zahradu pomocí pivovarského droždí, medu a vody.

Zdroje informací: https://www.dumazahrada.cz/zahrada/drozdi-jako-hnojivo/

https://primanapady.cz/clanek-30321-drozdi-jako-levne-hnojivo-pokojovych-rostlin

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.