Dřevěná podlaha je nádherná, ale ne dlouho. Lze ji ovšem ochránit

Podlaha

Dřevěné podlahy jsou velmi rozšířeným interiérovým doplňkem. Tvrdé dřevo je preferovaný materiál, který také vyžaduje zvláštní zacházení. Věnujte své podlaze tu nejlepší péči, protože když od vás dostane vše, co potřebuje, vydrží vám skoro na pořád. Pokud si myslíte, že vaše podlaha péči nepotřebuje a přežije vše, ani nevíte, jak moc se mýlíte. Dřevěná podlaha opravdu dlouho nevydrží, i když je klasifikovaná jako pevná. Bez správné údržby ji budete za chvíli moci renovovat.

Špína se na podlaze usadí rychleji než kdekoli jinde. Není vůbec těžké objevit drobky, chlupy a prach na zemi ihned po vyčištění podlahy. Tenhle nepořádek si přineseme i z exteriéru, ale navíc se nám na podlaze každou chvíli zachytí kousky nití, kožních buněk, odumřelých částí škůdců a další. Podlaha je místo, kam věci prostě padají – především tedy kvůli gravitaci. Ale u dřevěné podlahy je velká šance, že ji poškrábete, a tyto škrábance se velmi těžko odstraňují!

Nekupujte si, ale vyrobte si vlastní úklidové pantofle

Stačí si sehnat pouze:

  • papuče
  • návlek z mopu
  • tavnou pistoli
  • ostré nůžky

Není nic jednoduššího než obkreslit podrážku látkové boty na návlek z mopu. Následně vystřihněte obkreslený tvar a naneste na papuče pomocí nažhavené tavné pistole lepidlo. Na návleky nalepte podrážky látkových bot a pak už stačí nechat vše uschnout. Jakmile máte hotovo, párkrát se projděte sem a tam.

Dřevěná podlaha
Foto: Pixabay

Šetrné umývání podlahy ze dřeva

Dřevěná podlaha je mimořádně citlivá vůči vlhkosti a používání vody. Zařiďte, abyste na dřevěnou podlahu nezanesli zbytečné nečistoty, umyjte a ukliďte dočista to, s čím budete podlahu vytírat. K mytí podlah ze dřeva je nejlepší mít plochý mop, který dokáže dobře odvádět vodu. Nezapomeňte, že před každým používáním je potřeba mop co nejvíce vyždímat. Používejte nejjemnější čisticí prostředky, které najdete, dřevěné podlahy jsou velmi citlivé.

V jiném případě může dojít k vážnému poškození podlahy. Nejlepší bude, když si koupíte speciálně určené přípravky zejména na mytí dřevěných podlah. Kromě těchto přípravků vás mnohem levněji vyjde voda s olivovým olejem. Rozhodně není dobrý nápad se pokoušet každý den vytírat. Mnohem lepší je podlahu pozametat nebo vysát. V každém případě nepoužívejte žádné smetáky s hrubými štětinami, abyste se vyhnuli poškrábání podlahy!

Zdroje info: udrzbapodlahpraha.cz, living.cz

Náhledové foto: Pixabay