Videotelefon

Domácí videotelefon: Myslete na vaše pohodlí i bezpečí

Když k vám domů dorazí nějaký host, musíte pochopitelně ke dveřím. Tedy alespoň v případě, když nemáte nainstalovaný spolehlivý videotelefon, který je schopen pohodně na dálku informovat o jakékoli příchozí osobě. Komunikací takto na dálku navíc zvýšíte i vaše zabezpečení. Přímý bezprostřední hovor s některými nežádoucími lidmi může být totiž někdy i nebezpečný. Spíše se ale zbavíte nejrůznějších dealerů, jež se mohou u vašeho vchodu snažit vnucovat své produkty. Právě z těchto důvodů se vyplatí pořízení nového videotelefonu. Na jeho vzhled i použití se soustředíme podrobněji.

Venkovní jednotkaVenkovní jednotka

Vnitřní a vnější jednotka

Jakékoli domácí videotelefony disponují venkovní a vnitřní jednotkou. Součástí prvně jmenované je integrovaná elektronická část složená z kamery, mikrofonu, reproduktoru a tlačítek, jimiž se ovládá. Samozřejmostí je také ovládací relé určené pro elektricky řešený zámek dveří. Mnohdy zde bývá i přisvícení. Často je vnější jednotka označovaná jednoduše jako kamera. Interiérová jednotka pojmenovaná většinou jako monitor či videotelefon disponuje fakticky totožnými součástmi. Nenajdeme v něm logicky přisvícení, ale zato dokáže usměrňovat hovory. Umístit si tento monitor můžete kamkoli na zeď dle potřeby.

Triviální princip fungování

Celý systém propojení obou součástí kabely, popřípadě bezdrátovým způsobem, je poměrně jednoduchý stejně tak jako obsluha videotelefonu. Návštěvník, který k vám dorazí, obvykle zazvoní a následně se na vnitřní jednotce automaticky objeví obraz a vy můžete zahájit obousměrnou hlasovou komunikaci. Kvalitní domácí telefon by měl navíc umožnit i otevření dveřního zámku na dálku.

Vnitřní jednotkaVnitřní jednotka

Nač si dát pozor při nákupu?

Jestliže se poohlížíte po nějakém modelu, měli byste si předně uvědomit, zdali chcete klasický, anebo bezdrátový videotelefon a také to, jaké funkce potřebujete. Existují i modely, které jsou schopny nejen obraz zachytit, ale uložit klidně i momentku do své vnitřní paměti. Umí také přehrávat hudbu a filmy. Vybrat si můžete videotelefon za výhodnou cenu na macom-security.cz.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

1 komentář

  1. Anicka Odpovědět

    Investovala jsem do jednoho drahého videotelefonu a už se mi to 2x vyplatilo tím, že jsem neotevřela partě chuligánů. Doporučuji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *