Domácí triky, které vám mohou pomoci s čistými parapety

Parapety

Přiznejme si, že málokdo z vás opravdu kontroluje čistotu parapetu, ale právě parapet může zkazit dojem z celé místnosti. Zůstává na něm spousta hlíny, části rostlin, prachu a stopy rzi z kovových částí parapetu. Pojďme se společně podívat na několik metod, které pomohly už v mnoha případech.

Nejčastější pomocník – ocet

Ocet může být skvělým čisticím prostředkem pro řadu povrchů. Nejenže likviduje skvrny, ale navíc čistí rez a rozzáří samotný povrch parapetu. Smíchejte ocet a vodu v poměru 1:1, skvrny touto směsí potřete nebo ji aplikujte rozprašovačem a nechte 20 minut působit. Nakonec místo pečlivě otřete a uvidíte, jak dobře působí! V tomto případě nezapomeňte použít rukavice, abyste si ochránili ruce před účinky octu.

Foto: Pixabay

Zubní pasta a křída

Tuto strategii využívali už naši prarodiče po dlouhou dobu. Křídu je třeba předem rozemlít na prášek a poté smíchat s pastou v poměru 1:1. Tuto směs naneste navlhčenou utěrkou a pokuste se ji vetřít do povrchu. Když je veškerá nečistota pryč, očistěte parapet čistou vodou.

Smíchejte tekuté mýdlo se sodou

Nachystejte si malý talířek, smíchejte v něm 3 polévkové lžíce sody a 4 polévkové lžíce mýdla. Směs aplikujte na parapety a nechejte ji na 30 minut působit, nebo dokud neuvidíte, že nečistoty zmizely. V tu chvíli vše smyjte a stáhněte vlhkým hadrem.

Klasické mýdlo na ruce

Foto: Pixabay

Často používané tvrdé mýdlo lze využít při čištění různými způsoby. Rozdrťte celé mýdlo a přidejte ho do horké vody, namočte do této směsi hadřík a potřete znečištěný povrch. Na olejové skvrny musíte čisticí prostředek rozetřít a nechat působit po dobu 30 minut.

Méně známý pomocník

Tento pomocník je skutečně schopný obrovských zázraků a dokáže umýt cokoli. A právě proto si u hospodyněk získala takovou oblibu. Navlhčete melaminovou houbu a otřete s ní okenní parapety. Na likvidaci starých skvrn budete muset vynaložit větší úsilí, ale výsledek je zaručen. Po vyčištění nezapomeňte odstranit zbytky houby.

Tyto triky nebo spíše metody vám mohou nabídnout pomoc s rychlým čištěním parapetu, ale především budete mít tyto přípravky neustále po ruce a můžete je využít kdykoliv k čištění celé domácnosti.

Zdroje info: lifehacker.com, maidforyou.com

Náhledové foto: Pixabay