Potravinový mol

Domácí likvidátor molů vyrobíte za pár vteřin

Likvidace molů

Znáte to určitě všichni. Otevřete kuchyňskou skříň a vyhrne se na vás několik potravinových molů. Maximálně nepříjemná záležitost, kterou bychom nikomu nepřáli. Přesto se jedná o realitu, jež nás může kdykoli potkat.Zbavit se těchto létajících potvor přitom není vůbec jednoduché. Mnohdy si lidé kupují specifické lapače, na které se moli nalepí, nicméně často se množí v místech, která jsou málo přístupná a jen tak se k nim nedostaneme. Ideální je proto vyrobit domácí prostředek.

Pomůže i s šatními moly

S likvidací molů je zapotřebí začít co možná nejdříve. Jak se přemnoží, může být pozdě. Domácí prostředek proti molům je poměrně jednoduchý a levný. Pomoct přitom může prakticky kdekoli, a to i lidem, jimž zapáchá ocet, jenž se tradičně proti těmto nepříjemným hmyzákům používá také.

moli

Bujón prolezlý moly: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána 

Co je zapotřebí pro výrobu domácího prostředku proti molům?

Infrediencí není až tolik. Konkrétně budete potřebovat:

 • 200 ml filtrované vody,
 • 30 hlaviček hřebíčku,
 • 300 ml běžného alkoholu.

Mol

Potravinový mol: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána 

Postup je velmi jednoduchý

Nejprve se dá vařit voda a poté se přidají ony hřebíčky. Vše se vaří 5 až 10 minut. Ucítíte při tom nádhernou vůni, která sama o sobě stojí za to. Směs přelejte do lahve a nechte pořádně vychladnout. Nakonec se přidá už jen alkohol a všechno dokonale promíchá. Poté už můžete vše přelít do rozprašovače.

Kam stříkat?

Všude tam, kde jsou moli. Tradičně do skříňky, v níž jsou ukryté potraviny, případně do kuchyňské linky. Někteří lidé směs stříkají také do rámů oken nebo dveří. Dokážou tak zahubit i některý další nepříjemný hmyz, který se může v domácnosti nacházet.

Potravinový mol: Zdroj náhledového obrázku: Commons.wikimedia.org

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

4 komentáře

 1. Kateřina Odpovědět

  Už to někomu od molů pomohlo? Tohle život molům možná znepříjemní, ale nezabije. Dlouho jsem s moly bojovala, někdy se zdálo, že je vyhráno, ale po pár měsících se objevili znovu. Pomohlo mi jediné – parazitické vosičky. Ty zlikvidují vajíčka molů, staří chcípnou a noví se nevylíhnou. Přesto, že řešení je známé, na internetu i v televizi jsou neustále k dispozici jen neúčinné babské rady.

 2. JÁN KŅÁŽEK Odpovědět

  JÁ SOM PÁR KRÁT NASTRÍKAL A MOLI ZMIZELI. ALKOHOL ,HŘEBÍČKY A VODA DELÁ ZÁZRAK. DOPORUČUJEM.

 3. barborka Odpovědět

  Nejlepší na moli je rýmovník. Rychle roste, je nenáročný. Ustřihnu větší kus rýmovníku a dám do špajzu a skříní. Od té doby se neojevily.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *