Domácí lepidlo z rýže a jiné triky

Rýže

Rýži najdeme ve spíži snad každého z nás. Jedná se o základní přílohu, která se vyznačuje jednak skvělou chutí a jednak také vynikající skladovatelností. Vždyť ve skříni dokáže vydržet klidně i několik měsíců. Mimo kulinářských účelů je možné rýži bez větších problémů využít i jinak. Jak? Na to se zaměříme v následujících řádcích. Alternativ využití rýže je hned několik a mnohé jsou vcelku překvapivé.

Domácí lepidlo z rýže

Hustý odvar z rýže vám dokáže nabídnout skvělé domácí lepidlo. Nevěříte? Pak všechno vyzkoušejte, není nic jednoduššího. Ideální je zalít nepropláchnutou rýži 1:2 a vařit. Vznikne vám konzistence nápadně připomínající želé. Vařit by se rýže měla cca 15 minut tak, aby nedošlo k jejímu připálení. Po ochlazení ji nelijete do lahve a poté můžete používat jako standardní lepidlo.

Ušetří peníze za leštění

Nakupování drahých leštidel se může stát jednoduše minulostí. Ideální je vložit do příborníku, případně šperkovnice, sáček s rýží. Právě ona dokáže efektivně absorbovat vlhkost a takové stříbro nemá šanci zčernat. Rýže jinak dokáže chránit třeba i nikl a jiné kovy.

Aby se sůl nelepila

Víte, jak je nepříjemné, když ve slánce vzniknou slepence soli? Vlhkost se bohužel dostane všude. Ideální je přidat k soli několik zrníček rýže a nic takového se jen tak nestane. Rýže totiž dokáže vlhkost absorbovat.SůlSůl: Foto Pixabay

Dokáže zatočit i se zápachem

Stejně tak pohltí i zápach. Stačí dát do komody nebo skříně pytlík s rýží. Nehrozí tak vznik nepříjemných zdraví ohrožujících plísní. Ideální roli sehraje pytlík s rýží v zásuvce v kuchyni. Zatuchlost a pachy se stanou minulostí.

Zdroj info: https://tojenapad.dobrenoviny.sk/nasypte-ryzu-do-sklenenej-flase/

Rýže: Náhledové foto Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.