Domácí aviváž si zamilujete. Změkčuje prádlo a krásně voní

domácí aviváž

Stále více hospodyněk používá domácí aviváž na úkor té kupované. Nejenže u ní nehrozí, že je plná chemie, ale zároveň vyjde mnohonásobně levněji a může vonět přesně tak, jak si budete přát. Zkuste si domácí aviváž vyrobit i vy.

Domácí aviváž ze čtyř surovin

K výrobě domácí aviváže toho příliš mnoho nepotřebuje. Mile vás překvapí, že jsou zapotřebí jen čtyři základní suroviny. Většinu z nich přitom už teď jistě máte doma, navíc se dají sehnat za pár korun.

Největší výhodou domácí aviváže není jen nízká cena a jednoduchost výroby. Ale také fakt, že neobsahuje žádnou chemii a můžete si ji maximálně přizpůsobit svému vkusu. A jednoduše tomu, co vám voní.

Co budete potřebovat?

  • 250 – 300 ml bílého vinného octa
  • 250 – 300 ml studené vody
  • 8 – 10 kapiček vámi vybraného éterického oleje
  • lžičku kondicionéru na vlasy
  • uzavíratelnou nádobu

domácí aviváž

Foto: Pexels

Jak na to?

Výroba domácí aviváže je opravdu velmi jednoduchá. Ocet zajistí, že bude vaše prádlo krásně měkké. Éterický olej se postará o to, že bude nádherně vonět. Jak na výrobu domácí aviváže za pár kaček?

Vezměte čistou sklenici. Smíchejte vodu s octem. Poté přidejte vybraný éterický olej a promíchejte. Na závěr přidejte lžičku kondicionéru na vlasy a opět promíchejte. Nádobu uzavřete a používejte při praní tak, jak jste zvyklí – při jednom praní stačí 2 až 3 polévkové lžíce.

Jak dlouho aviváž vydrží?

Možná vás napadlo, jaká je trvanlivost po domácku vyrobené aviváže. Jelikož je jednou z jejích hlavních složek vinný ocet, vydrží vám domácí aviváž poměrně dlouho. To ale neznamená, že si vyrobíte litry do zásoby. Vyplatí se mít po ruce jen přiměřené množství, které pohodlně spotřebujete. A jakmile začne docházet, snadno a rychle si vyrobíte další.

 

 

Zdroj: https://babinet.cz/clanek-27589-setrna-domaci-avivaz-za-par-korun-vysledek-vas-mile-prekvapi.html
Náhledové foto: Pexels

Bydlení a zahrada mě baví. Ráda se podělím o své zkušenosti.