Nové byty v Praze

Developerské projekty v Praze

Co je to vlastně developerský projekt? Jde o novou výstavbu rodinných domů a bytů. Jeden projekt může pak zahrnovat více typů nemovitostí, např. byty či řadové domky. Počítají se sem i různé výstavby komerčních objektů a budov. U tohoto druhu výstavby se většinou cena novostaveb vyšplhá o něco výše, než je tomu běžně.

Nové byty nepatří jen mezi developerské projekty. Praha nabízí možnost koupi bytů bez realitek. To znamená, že o koupi či pronájmu bytu komunikujete přímo s vlastníkem a to bez přítomnosti třetí strany. Tímto způsobem ušetříte mnoho peněž, které byste museli jinak platit realitním kancelářím za zprostředkování prodeje. Navíc některé z projektů nezahrnují jen výstavbu novostaveb, ale také rekonstrukci historických památek. Také některé novostavby v Praze vystavěné na zakázku jsou součástí.

Podobné projekty jsou zadávané po celé České republice, ale s ohledem na velký zájem o ně v Praze opravdu není nouze. A na své si přijde každý, který se jen trochu porozhlédne.

Finanční zatížení

Uvažujete-li nad koupí nějakého bytu, který je součást developerského projektu, ověřte si nejprve celkovou cenu bytu. Předejte tím nepříjemným překvapením i případným finančním problémům. Jestliže si budete vybírat byt tímto způsobem, počítejte s tím, že si značně připlatíte. Toužíte-li po luxusu, není lepší možnost než si nějaký vhodný byt přes určitý projekt vybrat a zakoupit.

Jelikož se jedná o výrazně vyšší finanční zatížení, lze předpokládat, že budete mít veškerý komfort a nedojde k žádným komplikacím ohledně prodeje. Co se týče developerských projektů, ve velkém množství případů se jedná o nové byty. Praha je na tyto projekty bohatá a nabízí mnoho čtvrtí, umístění a rozměrů bytů. V dnešní době se prodávají byty různých velikostí od 1+0 po 4+kk.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *