Dětská vanička

Dětská vanička na koupání: Jak vybrat tu správnou?

Dětská vanička tvoří nedílnou součást výbavy každé maminky a v domácnosti si své místo prostě a jednoduše najít musí. Pokud i vy uvažujete o jejím nákupu, měli byste brát v potaz zejména fakt, jaký typ vaničky budete chtít zvolit. Existují totiž hned tři základní typy vaniček, které se na trhu nacházejí. Je pak už pouze na koncovém zákazníkovi, který model zvolí. My se na všechny tři soustředíme podrobněji a ukážeme si jejich přednosti i stinné stránky.

Standardní česká vanička

První typem je klasická anatomicky mírně tvarovaná česká vanička. Disponuje hned několika přednostmi. Tou první je bezesporu její prostorné provedení. Díky němu se do jejich útrob vejdou nejen podložky pro děti, ale také ruce rodiče, které jsou při koupání nejdůležitější. V zadní části pak můžete pohodlně odkládat nejrůznější mycí prostředky, žínky a další věci, jež budete při dětské koupeli potřebovat. Dno je ploché a nemá žádné anatomické tvarování, takže se zde mohou koupat klidně i větší děti. V přední části najdeme otvor pro zavěšení v momentu, kdy budete vaničku skladovat.

Nafukovací vanička

Jakousi levnou alternativou je také nafukovací lehátko, které prakticky může sloužit i jako vanička. Jeho konstrukce je ale díky nafukovatelnému tělu vetchá a používá se spíše při cestování jako ryze výjimečná záležitost. V letních měsících může také na zahradě posloužit jako bazének. Dítě si tak může užívat přímo ve svém v době, kdy je opravdu horko.

Vaničky s protiskluzem

Existují i modely s protiskluzovou úpravou, které jsou praktičtější. Jedná se o plastové varianty, které mají přímo ve svém těle integrovánu podložku zamezující prokluzu. Často jsou tyto vaničky dražší a vyplatí se koupit spíše zvlášť klasickou českou vaničku a do jejího interiéru nějakou kvalitní protiskluzovou vrstvu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *