UV-C lampa

Desinfekční UV lampy se hodí i do domácnosti

Ochrana před viry a bakteriemi je dnes poměrně diskutovanou tematikou. Není se čemu divit, protože koronavirus číhá prakticky všude. Hodně skloňovaným výrazem je bezesporu desinfekce. Tradičně se řeší prostřednictvím různých desinfekčních roztoků a gelů. Tato desinfekce je samozřejmě funkční, nicméně vyznačuje se nepříjemným pachem a tím, že desinfikuje jen ruce. Výbornou volbou je proto desinfekční UV lampa. Před čím vás ochrání, jaký je princip jejího fungování a jak se ovládá? Na všechny tyto otázky vám odpovíme v tomto článku.

Efektivní ochrana před viry i bakteriemi

UV lampa dokáže velmi efektivně vydesinfikovat jakýkoli interiér. Nikde není psáno, že by se měla používat pouze ve firemním prostředí a na veřejných místech. UV-C záření dokáže zlikvidovat až 99,9% veškerých bakterií, virů či plísní. Ničí je nejen v momentu, kdy ulpí na povrchu předmětů a vybavení, ale také přímo ve vzduchu. Co se týká samotného záběru lampy, odvíjí se od konkrétního typu. Standardně dokážou i menší lampy vydesinfikovat prostory o ploše až 60 m2.

Spektrum světla

Spektrum světla: Zdroj obrázku preventiko.cz

Jaký je princip fungování UV-C lampy

Základem fungování UV-C lampy je vydávání ultrafialového záření. Ultrafialový paprsek disponuje vlnovou délkou světla 253,7 nm. Paprsek proniká přes buněčnou membránu virů a jiných organismů. Naruší jejich DNA strukturu, a viry se tak nedokážou šířit dál. Používání této lampy je naprosto jednoduché. Stačí jen zařízení zapojit do elektrické sítě. Po určité době dle načasování se rozsvítí světelná trubice a lampa ničí nežádoucí organismy.

Ničení virů

Princip ničení nežádoucích organismů: Zdroj obrázku preventiko.cz

Jednoduché ovládání a maximální účinnost

Nic složitého. Pomocí dálkového ovladače si nastavíte délku cyklu. Lampa se pak v určitých momentech spustí, vydesinfikuje interiér a následně zase vypne. Jejím prostřednictvím lze mimo jiné desinfikovat i roušky, klíče a jakékoli jiné věci, které nosíte venku a mohou přijít do styku s viry.

UV-C lampa: Zdroj obrázku preventiko.cz

UV-C lampa: Zdroj náhledového obrázku preventiko.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *