Akvarijní rostliny

Dekorace do akvária

Vzhled každého akvária zatraktivní vhodně zvolené dekorace. Kromě toho, že akvárium oživí, slouží i jako úkryt pro jeho obyvatele. Do akvária můžete naaranžovat přírodní i umělé dekorace, rostliny, různé ozdoby a úkryty pro rybky.

Umělé dekorace

Umělé dekorace jsou obvykle vyrobeny ze sádry nebo různých pěn a poté nabarveny. Mohou mít podobu dutých kmenů, kořenů, jeskyní nebo úkrytů a prolézaček pro rybky. Nebarví vodu a neovlivňují její chemismus.

Akvarijní rostliny

Akvarijní rostliny: Zdroj obrázku rostlinna-akvaria.cz

Umělé rostliny

Některé druhy ryb živé rostliny okusují, a je proto vhodnější do akvária umístit rostliny umělé. Vypadají přirozeně a poskytnou akvarijním živočichům úkryt. Obvykle jsou vyrobeny z kombinace plastu a textilu. Nijak neovlivňují chemismus vody.

Přírodní dekorace

Akvárium můžete vybavit přírodními dekoracemi – například akvarijními kameny a kořeny. Kořeny a kameny jsou základem layoutu akvárií a jsou proto jejich důležitou součástí. Ve volné přírodě v Čechách stěží najdete strukturované nebo lávové kameny, které by byly do akvária vhodné. Proto jsou kameny i kořeny dováženy většinou z tropů a z Japonska.

Před umístěním zakoupených kamenů do akvária je stačí pouze opláchnout. Kořeny není potřeba vyvařovat a můžete je rovnou umístit do akvária. Protože mají obvykle tendenci plavat, položte na ně kámen, aby držely pod hladinou a postupně se nasákly vodou. V prvním týdnu se na nich může vytvořit plíseň, kterou odsajte hadicí, plíseň pak sama zmizí.

Akvarijní rostliny

Akvarijní rostliny: Zdroj náhledového obrázku rostlinna-akvaria.cz

Pozadí do akvária

Pozadí do akvária můžete vyřešit akvarijní tapetou nebo 3D tapetou. Tapety mohou být jednobarevné či s fotografiemi. 3D pozadí může mít různou podobu, například kořenů nebo skal. Musíte však počítat s jejich větší náročností na prostor.

Akvarijní rostliny: Zdroj náhledového obrázku rostlinna-akvaria.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *