Co pomůže, když jsou vánoční perníčky pořád moc tvrdé?

tvrdé perníčky

Vánoční perníčky milují děti i dospělí. K vánočním svátkům neodmyslitelně patří a bezesporu patří mezi nejoblíbenější cukroví vůbec. Když je ale nestihnete upéct s dostatečným předstihem, může se stát, že budou před Vánoci stále příliš tvrdé. Kdo si nechce na perníčku vylámat zuby, ten chce jistě poradit, co na tenhle problém pomůže.

Jablko, do zbraně!

Ochutnali jste voňavé vánoční perníčky a málem si na nich vylomili zub? Nezoufejte! Várku tradičního cukroví rozhodně není třeba hned vyhazovat do koše a smířit se s tím, že letos prostě perníčky na Vánoce křoupat nebudete. Pomocníkem pro tvrdé perníčky je totiž na první pohled obyčejné jablko. Jablko rozkrojte na dvě poloviny, nikdy ne více, protože jablko musí být na perníčcích položené slupkou. Vše uložte do krabice a nechte jablko, ať vám předvede, co dokáže.

POZOR: Nikdy nekrájejte jablko na plátky, ani se ho nesnažte „zahrabat“ mezi perníčky. V takovém případě se s totiž můžete s perníčky rozloučit, jablko je zaručeně rozmáčí. Nemluvě o případné polevě.

tvrdé perníčky

Foto: Pixabay

Plátek chleba dokáže divy

Máte-li krátce před Vánoci tvrdé perníčky, zkuste se spolehnout na plátek chleba. I ten dokáže se ztvrdlým perníkovým cukrovím zázraky. Vložte perníčky do krabice a dejte k nim dle velikosti krabice jeden, dva nebo i tři plátky chleba. Krabici pak můžete zavřít, není to ale nutnost, fungovat to bude v obou případech. Chleba nechte mezi perníčky minimálně přes noc, aby do sebe stihl nasát vlhkost. Bude-li třeba, následující den plátek chleba vyměňte a proces zopakujte.

Někdy stačí jen správné skladování

Problému v podobě tvrdých perníčků se můžete vyvarovat i tím, že je hned po upečení budete správně skladovat. Základem je vhodná místnost. Nabízí se například spíž, kde není příliš vlhko ani chlad. Pozor si naopak dejte na příliš vlhké místnosti, kde by se naopak mohlo stát, že vám perníčky lehce zplesniví. A to určitě nechcete.

 

 

 

Zdroj: https://hobby.instory.cz/2934-ztvrdly-vam-pernicky-pomuze-chleba-i-jablko.html
Náhledové foto: Pixabay

Bydlení a zahrada mě baví. Ráda se podělím o své zkušenosti.