Co nevylévat do dřezu a WC? Pozor na kávovou sedlinu, mléko i vlasy

dřez

Spoustu věcí děláme automaticky. Mezi takové patří i vylévání věcí do kuchyňského dřezu a toalety. Na co si dát pozor? Co rozhodně nevylévat do dřezu?

Automaticky vyléváme do dřezu a toalety spoustu věcí. Nijak nad tím nepřemýšlíme. Mastnota tak bývá jednou z nejčastějších příčin ucpaného odtoku. Pročištění v takovém případě rozhodně není nejen příjemné, ale také ani snadné. Pokud chcete mít čistý kuchyňský dřez, je dobré vědět, co do něj rozhodně nevylévat. Stejně tak i ne vše je vhodné vylévat do záchodu.

Kam s mastnotou

Pokud chcete vylévat mastnotu do kuchyňského dřezu, tak si nainstalujte pod dřez lapač tuků. Zachytí všechnu mastnotu, která stéká do odtoku, ochrání kuchyňské potrubí i kanalizaci před ucpáním. Jelikož se nejedná o nejlevnější řešení, tak mnohem snadnější i po finanční stránce je postupně použitý olej sesbírat do zavařovací sklenice či skleněné lahve a naplněný odnést do specializované prodejny, jejíž součástí je sběr použitého kuchyňského oleje.

Káva, mléko, mouka

Kávová sedlina nepatří do kuchyňského dřezu, jakožto ani do záchodové mísy. Usazenina z mletých kávových zrn se může v potrubí slepit a způsobit značné problémy s ucpáváním potrubí. Ani mouka nepatří do kuchyňského dřezu. Je třeba ji smést a vyhodit do odpadkového koše. V neposlední řadě i mléko nepatří do dřezu. Mléko a mléčné výrobky mají negativní dopad na životní prostředí. Takže v tomto případě je třeba mléko včas spotřebovat.

kuchyně

Foto: Pixabay

Léky nepatří do toalety

Rozhodně nesplachujte nepoužité léky do záchodové mísy. Všechny léky s uplynulou expirační lhůtou je třeba odnést do lékárny.

Pozor na vlasy i chlupy

Ano, mnohdy je snadnější a kratší cesta na WC než do kuchyně, kde se nachází odpadkový koš. A tak vyčesané vlasy končí v záchodové míse. Jenže v odpadních trubkách dokáží způsobit nemalou paseku. Rozkládají se pomalu, tvoří chuchvalce a na ty se nabalují další nečistoty. Vlasy a chlupy jedině do odpadkového koše.

Zdroj: ireceptar.cz, receptyprimanapadu.cz

Náhledové foto: Pixabay