Čistý gril

Čistý gril bez drhnutí a další úklidové zlepšováky

Máme pro vás několik triků, díky kterým si dobu úklidu zkrátíte na minimum a můžete se věnovat něčemu o dost zábavnějšímu či příjemnějšímu.

Existuje pro čištění koupelny něco lepšího než ocet?

Jestli chcete skvěle a pořádně vyčistit spáry mezi dlaždicemi, vanu či samotné dlaždice, smíchejte jedlou sodu s tekutým mýdlem. Vymíchejte pastu a naneste ji na znečištěný povrch. Pasta ho krásně vyčistí a rozzáří.

Jak docílit jemných ručníků

Když froté ručníky na noc namočíte do teplé vody a přidáte do ní půl šálku prášku do pečiva, ráno je stačí pouze vymáchat a ručníky budou opět měkké a hebké.
Ručník

Ručníky: Foto Pixabay

Domácí přípravek na dokonale čisté a lesklé povrchy ze dřeva

Tento velmi účinný přípravek vás bude stát mnohem méně jak leštidla a přípravky z lékárny. Opravdu není nic jednoduššího než si tento přípravek namíchat doma vytvořit si zásobu vždy, když bude potřeba.

Co na to budeme potřebovat?

  • 2 lžíce oleje, může být olivový i jakýkoliv jiný, prostě ten, který máte zrovna doma,
  • 2 lžíce citronové šťávy,
  • 2 lžíce bílého alkoholu, nejméně 40 %,
  • 700 mililitrů vody.

A postup?

Vše smícháme a přelijeme do láhve s rozprašovačem. Vždy než přípravek použijete, pořádně protřepejte, aby se olej rozptýlil. Nastříkejte na podlahu a setřete mopem či vlhčeným mopem. Doporučujeme si však vytvořit tolik, kolik potřebujete, přípravek totiž neobsahuje žádné konzervanty, takže vždy budete mít čerstvou dávku. Použít můžete i na leštění a čištění dřevěného nábytku.

Aviváž můžete použít i na obrazovku či monitor

Monitor nebo televizní obrazovka jsou lapače prachu. Proto můžete na hadr kápnout trochu aviváže a monitor přetřete. Prachu se tak zbavíte na delší dobu.

Čistý gril bez drhnutí

Jestli chcete gril očistit až později, zatím grilovací rošt oviňte do mokrého novinového papíru. Za pár hodin bude špína navlhlá a půjde lehce odstranit houbičkou a čistícím prostředkem na mytí nádobí.

Gril: Náhledové foto Radek Štěpán 

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *