Odpady

Čištění odpadů a kanalizace: Svépomocí, nebo od specialisty?

Havárie s odpady se nejspíše stala každému z nás. Vždyť co chvíli se setkáme s tím, že voda v dřezu prostě a jednoduše neodtéká. Řešení těchto obtíží mohou být různá a odvíjí se hlavně od míry zanesení a místa, kde se utvořil shluk různých nečistot bránících odtoku vody. My se v následujících řádcích zaměříme na různé alternativy, jež se řeší svépomocí a nezapomeneme ani upozornit na profesionální čistění, které řeší specialisté. Sami si uděláte obrázek o tom, co je vlastně výhodnější a v jakých situacích se bez specialistů neobejdete.

Jak se ucpává odpad nejčastěji?

Vyčistit ucpaný odpad v domácnosti mnohdy nemusí představovat žádný problém. V tom nejlepším případě je ucpané pouze sítko, které se nachází v oblasti dřezu. Případně se může stát, že je na některých sítkách uvolněný šroubek. Jinak se ovšem nečistoty shlukují také přímo v odpadní trubici. Nejčastěji za takovéto bariéry mohou vlasy vytvářející nepropustné shluky. Jinak ale za nepříjemnostmi stojí i zbytky jídla v kuchyňském dřezu.

Způsoby čištění svépomocí

Existuje jich hned několik, přičemž aplikovány bývají dle míry znečištění a dostupných prostředků.

Klasické rozmontování celého odtoku

Mnozí lidé řeší situaci tak, že prostě rozmontují kompletně celý odpadní systém plastových trubek pod dřezem. Nejde o nic složitého. Trubky se následně vymyjí a vše by mělo fungovat perfektně dál.

Čištění prostřednictvím spirály

Máte speciální kovovou spirálu? Pokud ano, pak se zasune kompletně do odpadu a následně se s ní točí tak, až ji dostanete k místu ucpání. To se tlakem spirály vyčistí.

Chemie pro čištění odpadů

V mnohých prodejnách lze sehnat specifické chemické čisticí prostředky. Čištění odpadů v Praze či někde jinde je takto velmi jednoduché.

Kdy volit služby specialistů?

Pokaždé, když situaci nezvládnete sami nebo se nechcete špinavou a často nepříjemnou prací zabývat. Především čištění kanalizace v Praze i mnohých jiných místech je zapotřebí řešit profesionálně motorovým perem nebo silným tlakem vody.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *