Čištění houbičky na nádobí a jiná domácí kouzla s obyčejnou solí

Houbička a sůl

Kuchyňská sůl patří mezi základní vybavení kuchyně a nachází se v každé domácnosti. Používán se pochopitelně při vaření, pečení a mnohých dalších úpravách jídel. Najde si ale také mnohé jiné velmi užitečné využití. Triků se solí existuje zkrátka velké množství. Na tři nejznámější se podíváme v následujících řádcích. Třeba i vám pomohou a usnadní vám život.

Dokonalá desinfekce výlevky

Tradičně výlevku desinfikujete prostřednictvím chemických přípravků? Pokud ano, můžete na ně spolehlivě zapomenout. Na horní část výlevky postačí nasypat dvě lžíce soli. Poté je zalijte horkou vodou. Zbavíte se bez problémů jak zápachu, tak i nepříjemných bakterií. Jestliže potřebujete desinfikovat odtok ve sprchovém koutě, můžete vše řešit úplně stejně. Jen použijete o jednu lžíci soli navíc. Tento trik mimo jiné doporučují i mnozí instalatéři. Sůl

Foto: Pixabay

Vyčištění houbiček na nádobí

Houbičky na nádobí sice nejsou nijak výrazně drahé, nicméně vyhazovat je po jednom jediném použití asi nechcete. Přitom k jejich vyčištění a desinfekci stačí tak málo. Necháte v hrnci zavřít vodu a následně do ní nasypete dvě polévkové lžíce soli. Promícháte a houbičku v osolené vodě necháte zhruba 20 minut. Poté zjistíte, že voda je poněkud tmavší skrze to, že se z houbičky dostaly různé škodlivé látky. Ideální je opakování tohoto triku dvakrát za týden.

Odstranění připálenin z žehličky

Proces, který není příliš oblíbený. S připáleninami se ale setká každá hospodyňky. Když se pak dostanou na šaty, nastává peklo. Čištění žehličky je přitom tak jednoduché. Nasypete určité množství kuchyňské soli na dvě vrstvy pečicího papíru. Poté povrch pomalu vyžehlíte s tím, že žehlička bude nastavena na nižší teplotu. Za pár minut bude žehlicí plocha žehličky čistá.

Zdroj info: https://tojenapad.dobrenoviny.sk/3-triky-so-solou-do-domacnosti/

Náhledové foto: Radek Štěpán

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.