Čím vším lze čistit koberec? Budete žasnout

koberec

Na došlap příjemný koberec, který poskytuje vašemu domovu pohodlí a pocit tepla, je potřeba udržovat neustále čistý. Zašlé skvrny od jídla nebo nevzhledně zamotané vlasy na koberec nepatří. Je proto nutné neustále jej udržovat v čistotě. Ale pokud chcete koberec udržet dostatečně čistý, nemusíte používat drahé prostředky.

Ocet a soda pro maximální efekt

Koberec, který vám denně slouží a je tak příjemný pro vaše chodidla, je významným estetickým prvkem vašeho interiéru, a současně vytváří teplo a pohodlí vašeho útulného domova. Aby mohl zůstat váš koberec ve fit stavu, je potřeba ho udržovat pravidelně a důsledně.

K čištění koberce vám bohatě postačí připravit účinnou směs, kterou si snadno připravíte doma z octa a jedlé sody. Tato příprava domácího prostředku na čištění koberce je poměrně snadná a nezabere mnoho času. Ocet se sodou v poměru 1:1 smíchejte pečlivě dohromady tak, aby se ve směsi neutvořily hrudky. Vznikne hustá kaše, kterou můžete postupně nanést na koberec, a to především tam, kde jsou mapy na koberci nejvýraznější. Pomocí savého hadříku potom směs rovnoměrně rozetřete, a nakonec ji jemně vmasírujte do struktury koberce. Nechte čistící přípravek zaschnout, až poté ho vyluxujte.

koberec

Foto: Pixabay

Způsob našich prababiček: čištění sněhem

Znečištěný koberec nemusíte čistit jen octem a vodou, na pomoc si vezměte třeba i obyčejný sníh. Rozložte koberec lícovou stranou do sněhu. Lícová strana na sebe nachytá snadno sněhové vločky, které zbaví váš koberec prachu a nečistot. Pomocí klepadla koberec řádně vyčistěte. Údržbu provádějte především v době, kdy skutečně mrzne. Voda ze sněhu by se tak neměla do koberce dostat.

Pěnu na holení lze použít i na koberec

Udržet koberec čistý a voňavý, není mnohdy lehký úkol. Nevšední způsob, jakým můžete váš koberec vyčistit, představuje použití pěny na holení. Obyčejná pěna na holení totiž vyčistí váš koberec snadno. Pěnu naneste přímo na postižená místa, nechte jí na místě alespoň půl hodiny působit. Pěnu nakonec setřete do sucha a koberec nechte ještě nějakou chvíli dosychat. Koberec bude nejen čistý, ale bude i pěkně vonět.

Zdroje informací: https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/jak-vycistit-a-uhladit-koberec-30001206.html

https://cestakbydleni.cz/jak-vycistit-koberec/

Náhledové foto: Pixabay 

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.