PR_Kominy-nerez150904

Cihlový komín nebo z nerezu?

Každý, kdo má otopný systém, kde se spaluje určitý druh paliva, potřebuje komín. Při spalování paliva totiž vznikají nežádoucí vedlejší produkty, které je třeba z otopné soustavy odvést. Nejlépe k tomuto účelu poslouží právě komín. Důležité je umět si správně vybrat, na trhu totiž naleznete celou řadu různých komínových systémů, zdaleka všechny však nejsou vhodné pro vaši otopnou soustavu. Zcela běžné jsou dnes třívrstvé systémy z cihel nebo nerezové oceli, který tedy vybrat?

Nerezový komín se obvykle skládá ze dvou nerezových plášťů, mezi nimiž je umístěna tepelná izolace. Oproti komínu cihlovému je mnohem lehčí, díky tomu nevyžaduje nosný základ a v případě potřeby jej můžete použít i zvenku upevněný pouze na fasádě domu. Jeho montáž je jednodušší, rychlejší a umožňuje i pozdější demontáž. Velmi významnou vlastností je odolnost, nerezové komíny odolávají vysokým teplotám, vlhkosti i působení agresivních činidel, takže se velmi dobře hodí pro odvádění spalin z tuhých paliv.

Velkou výhodou nerezového komínu je to, že se jedná o stavebnicový systém, to znamená, že se komín z nerezu sestavuje z jednotlivých dílů. Díky tomu můžete mít komín dokonale přizpůsobený vašim potřebám. Montáž nerezového komínu zvládne každý domácí kutil sám, je to velmi jednoduché. Díky velké rozmanitosti dílů napojíte nerezový komín na jakýkoli kouřovod bez nejmenších problémů.

Nerezové komíny se vyrábí v několika variantách, základní jsou jednoplášťové komíny, které můžete použít samostatně nebo také jako komínovou vložku, druhou variantou jsou již zmiňované třívrstvé izolované komíny. Komíny nerez se většinou vyrábí kulaté, není však problém koupit si ani oválný nerezový komín. Neváhejte a vsaďte na kvalitní zpracování a prvotřídní tepelné vlastnosti a pořiďte si i vy nerezový komín.

Zdroj náhledového obrázku: komíny-nerez.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *