Chytrá domácnost

Chytrá domácnost již není drahá ani složitá

Pokud se řekne chytrá domácnost, často se nám určitě vybaví nově postavený dům, jehož systém funkcí je integrovaný a lze jej ovládat například z chytrých zařízení. Nemusí však jít jen o to. Prvky, které si můžete do vaší domácnosti pořídit i vy, nejsou ani drahé ani složité. Naopak vám mohou dost usnadnit život. Dnes se na některé podíváme. Pojďme na to!

Začněte jakkoli

Jak bylo již popsáno výše. Nemusíte ihned kupovat mnoho zařízení, kterými zaplníte celou domácnost. To by ani nebylo efektivní. S chytrou domácností můžete začít kdykoli a jakkoli. Stačí si koupit jeden či více chytrých zařízení do domácnosti. Jde například i o takové maličkosti, jako jsou žárovky, zásuvky nebo například bezpečnostní kamery. Jednoduše zakoupené doplňky připojte doma a stejně tak je připojte k vaší domácní wi-fi. Poté je již lze ovládat přes aplikaci v mobilu. Výhodou je, že dále můžete připojovat další a další prvky do domácnosti. Nemusíte nic složitě instalovat.

Chytrá žárovka

Foto – Pixabay

Ceny již nejsou závratné

Samozřejmě nemusíte skončit jen u maličkostí. Téměř každý spotřebič, který se běžně užívá v domácnosti, má již dnes i své „chytré“ varianty. Proto je opravdu velmi snadné, vcelku rychle zaplnit svou domácnost chytrými pomocníky, které z ní vytvoří chytrou domácnost. Pokud se bavíme o cenách, v případě menších věcí, jako jsou zásuvky či žárovky, se ceny pohybují okolo pár stokorun. Existují samozřejmě i dražší zařízení. Například chytré čističky vzduchu nebo další spotřebiče, jako jsou pračky, trouby, digestoře a podobně. Zde je však nutné podotknout, že tyto spotřebiče jsou dražší samy o sobě. I „nechytré“ varianty jsou dražší. Investovat do chytré domácnosti se tak vyplatí a není to nic nedostupného. Bavíme-li se naopak o chytrých bezpečnostních kamerách, pak stojí jen zlomek ceny, který byste museli vynaložit za nákup profesionálních bezpečnostních systémů a následných měsíčních nákladů na provoz a poplatky.

Chytré prvky mohou i šetřit peníze

Do této doby jsme se věnovali pořizovacím cenám. Pravdou však je, že chytrá domácnost svým provozem šetří peníze obyvatelům domácnosti. Například tím, že si efektivněji regulujete vytápění či osvětlení. Stejně tak vám mohou chytré spotřebiče šetřit peníze svým ekologickým či energeticky šetrným provozem.

Náhledové foto – Pixabay

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *