Chlorové tablety anebo chlor šok do bazénu?

Mít vlastní bazén na zahradě již dnes nepředstavuje žádný velký luxus a spousta z nás si bazén může dovolit. Všechno ale není pouze o koupi samotného bazénu, ale především o tom, abyste se dokázali o bazén starat. Čistá voda nevydrží v bazénu věčně a naopak se může začít ve velmi krátkém okamžiku kazit. Důležité je přesně vědět, jakým způsobem můžeme čistou vodu v bazénu udržet co možná nejdelší dobu. Pomoct by nám k tomu měl chlór anebo jiné prostředky na udržení čisté vody v zahradním bazénu. Podívejme se tedy na možnost, které v tomto ohledu máme.

Chlor šok a chlorová chemie všeobecně

Asi nejznámější je z hlediska využití klasická chlorová chemie, ta se využívá nejčastěji ve formě bílého prášku anebo menších granulek. K dispozici je na trhu zejména přípravek chlor šok, kterým můžete startovací dávkou pomoct vaší vodě k dlouhodobě lepší kondici. Určitě lze hovořit o tom, že se tento přípravek dá používat i dlouhodoběji v přiměřených dávkách, jež jsou stanoveny přímo samotným výrobcem. Chlor do bazénu je třeba dávat s rozmyslem. Ve velkém množství způsobuje vysychání pórů pokožky a další nepříjemnosti.

Chlorové tablety do bazénu

Výborné možnosti nabízí chlorové tablety. Ty se dávají do speciálního plováku přímo do bazénu. Plovák na chlorové tablety je možné bez větších problémů sehnat v jakémkoli internetovém anebo klasickém kamenném obchodě. Chlorové tablety jsou výhodné především proto, že dokážou pomoct uvolňovat chlor do vody postupně. Při aplikaci chlor šoku se vám takovéto pomalé rozpuštění nepodaří.

Bezchlórová bazénová chemie

Alternativou chlorových tablet a vůbec chloru jako takového je pochopitelně bezchlórová bazénová chemie. Ta se taktéž prodává ve velkých marketech i na internetu. Skutečnost je ovšem taková, že její cena je dvojnásobná a když se podíváte na etiketu, pak zjistíte, že chlor j alternován mnohými látkami, jež také nejsou pro lidské tělo úplně ideální.

Sdílet

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *