Česnek

Česnek jako opravář poškrábaného nábytku a jeho další využití

Pozitivní účinky česneku na lidský organismus jsou známé velmi dlouhou dobu. Všichni víme, že dokáže posílit imunitu a prospívá zdraví. Stejně tak skvěle chutná. Dokážete si ostatně představit takový bramborák bez česneku? Jen velmi těžko. Přesto je třeba říct, že má tato skvělá plodina i mnohá jiná využití v domácnosti. Jaká? To vám prozradíme v následujících řádcích. Možná se mnohým budete divit.

Likvidátor vodního kamene

Vodní kámen dokáže zlikvidovat cokoli. Stačí se podívat na mnohé sprchové kouty a uvidíte tradiční bílé stopy, které se jen velmi složitě smývají. V takové napařovací žehličce se vodní kámen tvoří pochopitelně také. Když do nádržky dáte oloupaný stroužek česneku, vodní kámen postupně zmizí a vaše prádlo bude vydesinfikované.

Česnek

Česnek: Zdroj obrázku Pixabay.com

Stop mravencům

Máte pravdu, mravenci jsou užiteční tvorové, nicméně do domácnosti je člověk pouštět určitě nechce. Jestliže hledáte nějaký insekticid, pak se nebojte česneku. Právě on je odradí od nějakých velkých hostin, které budou pořádat především na ovoci a jiných potravinách. I na terase dokáže česnek dokonale přerušit ony pověstné mravenčí dálnice. Bohatě postačí stroužek česneku a máte vyhráno. Nic složitého.  

Dejte sbohem bradavicím a kuřím okům

Česnek působí i na bradavice. Stačí jej nakrájet na tenké plátky a následně přiložit k inkriminovanému místu. To pak omotáte ještě rychloobvazovou páskou a necháte česnek přes noc působit. Klidně může být tato bandáž na noze i déle. Opakovat byste měli celý postup často a po nějaké době zjistíte, že bradavice jde odloupnout. Stejně tak postupujte i u kuřích ok. Tady se vyplatí udělat z česneku kašičku a místo potírat.

Česnek

Česnek: Zdroj obrázku Pixabay.com

Pryč se skvrnami v obličeji

Česnek umí mimo jiné také odstranit skvrny v obličeji. Tady patří rozmačkaný česnek. Jen se připravte na tradiční pach.

Spraví poškrábaný nábytek

Vidíte škrábance na nábytku? Pak si vezměte stroužek česneku a postupně jím potírejte ona místa tak dlouho, dokud nedojde k vyplnění rýh. Nechte vše zaschnout a následně místo přetřete hadříkem. Pak už stačí jen navoskovat a máte vyhráno.

Česnek: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *