Čas na výsev ředkviček: Vůbec nic složitého, za chvíli máte hotovo

Ředkvičky

Milujete čerstvou zeleninu a dali byste si něco i nyní přímo z vaší zahrádky? Pak je nejvyšší čas na výsev ředkviček. Nejde o vůbec nic složitého a za nějaký měsíc si můžete dát skvělé ředkvičky, které budou dokonale křupat a skvěle chutnat. Jestliže zvolíte výsev ředkviček do skleníku, můžete mít úrodu klidně i týden dříve. Pojďme se tedy nyní přímo podívat na to, jakým způsobem se ředkvičky vysévají a co všechno potřebují ke svému růstu.

Semínka v mnoha podobách

V první řadě je třeba vybrat správná semínka. V obchodech je jich k dispozici spousta. Dnešní výhodou oproti minulosti je především možnost volby z mnoha různých barevných odstínů ředkviček. Dávno pryč jsou doby, kdy byla k dispozici pouze klasická červená kulatá bulva. Dnes si můžete vybrat ředkvičky červené, fialové, bílé, žluté anebo speciální bílo červené podlouhlé. Ty rostou snad ještě rychleji, tedy pocitově. Pokud je ale necháme na záhonu dále, dřevnatí a vatovatí. Jsou pak už nepoživatelné. Klasické ředkvičky ale také přezrají.

Semínka ředkviček

Semínka ředkviček: Foto Radek Štěpán 

Jednoduchý výsev ředkviček

Zeminu je zapotřebí nejprve pořádně zarovnat a následně si vytvořit řádky. Ideální je mít po ruce klasickou dřevěnou desku, podle které rýhu bez problémů vytvoříte. Když nebude rovná, tak se až tak nic moc velkého nestane. Jen pak ředkvičky nebudou rovně v řadách. Co se týká hloubky, ta může být minimální, klidně i pouze půl centimetru. Stačí, když se pak semínka pokryjí zeminou tak, aby nebyla vidět. Nic složitého. Co se týká výsevu, někdo vysévá ředkvičky od oka, tedy semínko vedle semínka. Jinak ale není špatné vysévat semínka zhruba centimetr od sebe, možná i trochu více. Já ale standardně ředkvičky nejednotím, takže vysévám semínko vedle semínka. Nakonec se zemina lehce udusá pomocí desky a je třeba ji dokonale zalít.

Ředkvičky

Ředkvičky zhruba týden po výsevu: Foto Pixabay

Minimální starost o ředkvičky

Stačí je pouze zalévat. Zejména zpočátku. Když trochu vyrostou, každodenní zálivka již není nezbytné. Za nějaké dva až tři týdny se začnou ukazovat bulvy. Nedočkavci mohou ochutnávat i ty úplně malé. Je to ale škoda. Stačí počkat několik dalších dní. Úroda bude zaručeně skvělá a vy si dopřejete čerstvé ředkvičky nebo ředkvičkový salát či jinou specialitu.

Zdroj info: Autor

Ředkvičky: Náhledové foto Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.