Budete se divit, co všechno vyčistíte pomocí tablety do myčky

Pokud máte doma myčku nádobí a používáte tablety, můžete pro ně snadno najít i jiné využití. Každá tableta totiž obsahují čisticí látky a případně i příměsi leštidla. Jde tak o ideální prostředek nejenom do myčky, ale i pro čištění celé řady dalších povrchů či domácích spotřebičů. Na co všechno tablety do myčky využijete? Inspirujte se následujícími způsoby, jak si pomoci s úklidem a čištěním.

Připálené pánve nebo hrnce

Připáleniny se opravdu špatně odstraňují. Naštěstí si na pomoc můžete vzít tablety do myčky. Tabletu namočte do teplé vody a následně použijte pro drhnutí spáleniny. Pokud je usazenina opravdu silná, po důkladném drhnutí nechte tabletu rozpustit v menším množství teplé vody přímo v daném hrnci a nechte působit zhruba do druhého dne.

Skvrny od kávy a čaje

Tablety do myčky jsou přímo stvořené k tomu, aby si poradily se skvrnami od kávy a čaje na hrnečcích. Tak proč toho nevyužít i jinde v domácnosti. Do všech zašlých hrnečků, ale i na místa, kde se vytvořily skvrny od čaje, opět použijte tabletu do myčku. Buď namočenou nebo již rozpuštěnou.

Lednice

Jestli vaše lednice potřebuje opravdu důkladný úklid, na nic nečekejte a opět sáhněte po tabletě do myčky. Tu na chvíli namočte do teplé vody a následně použijte pro očištění ploch v lednici. Nanesené látky nechte chvíli působit a následně přetřete vlhkou houbičkou a setřete hadříkem. Lednice bude jako nová.

Foto: Pixabay

Umyvadlo a dřez

S pomocí tablety do myčky můžete efektivně vyčistit umyvadlo nebo dřez. Stačí ji trochu namočit a následně využít i pro drhnutí. Díky tomu bude čištění mechanické i chemické zároveň. Tableta si poradí s nečistotami od jídla, ale i s vodním kamenem. Výsledkem bude krásně čistý dřez či umyvadlo.

Pračka

Aby bylo prádlo vždy po vyprání opravdu čisté, je potřeba dbát na pravidelnou údržbu pračky. S tím opět mohou pomoci tablety do myčky. Dejte tabletu do myčky dovnitř pračky a zapněte cyklus na vyšší teplotu. Výsledkem by měl být krásně vyčištěný buben i všechny vnitřní části myčky. Těsnění a dvířka otřete vlhkým hadříkem a na závěr nezapomeňte vyčistit také sítko.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/uses-for-dishwasher-tablets-23004450

Náhledové foto: Pixabay