Břečťan můžete pěstovat i jako pokojovku

pokojovka

Pokud patříte mezi milovníky pokojových květin, zkuste si pořídit i pnoucí břečťan. Ten zvládnou vypěstovat dokonce i nezkušení pěstitelé, a i když jej máme spojený především s venkovní stranou fasád, je totiž i zajímavou pokojovkou.

Kam s břečťanem

Dařit se bude břečťanu především na severní straně a všude tam, kde je málo světla. Díky velkému množství chlorofylu nevyžaduje totiž světlejší místa. Výhonek břečťanu i s kořínky můžete zasadit do květináče prakticky kdekoliv.

Břečťan je dobře odolný i proti průvanu, nemusíte si tak lámat příliš dlouho hlavu nad tím, kam ho zavěsíte. I když je velmi košatý a listy byste na něm jen tak nespočítali, nebude nutné ho přelévat. Dejte proto pozor na jeho přemokření. Zahnívání kořenů je v důsledku přemokření ta nejčastější chyba. Substrát nechte občas i mírně proschnout.

Břečťan roste s překvapením poměrně rychle, bude tedy nevyhnutelné ho pravidelně ovinovat a vyvažovat. Vřele se vám potom ale za vaši péči odmění.

břečťan

Foto: Pixabay

Proč chtít břečťan v pokoji?

Ve větším množství bude břečťan působit jako čistička na vzduch. Pohlcuje z místnosti dokonce i některé toxické látky jako je formaldehyd nebo benzen, což bylo dokonce ověřeno vědeckou studií NASA, která by toho chtěla využít. Bude se proto hodit i do vašich místností.

Kromě pročištění ovzduší se zasluhuje i o dostatek světla, neboť převislost břečťanu vaši místnost vždy příjemně prosvětlí, tmavých koutů už se nebudete muset s břečťanem obávat. Květináče s břečťanem můžete zavěsit i na strop na lankách a příjemně tak zútulní váš interiér.

Pokud budete mít převislého břečťanu dostatek, můžete jím ozdobit třeba zahradní stůl na party.

Zdroje informací: https://www.receptyprimanapadu.cz/interier/brectan-jako-skvela-pokojovka-nevadi-mu-mene-svetla-snadno-se-pestuje-a-cisti-vzduch/

https://chalupari-zahradkari.cz/pokojove-rostliny/brectan-pokojova-rostlina/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.