Barevné kovy

Barevné kovy na skládku nepatří

Barevné kovy, jako jsou hliník, mosaz, nerez, olovo, zinek a další, na skládku nepatří. Všechny tyto suroviny mohou být recyklovány a znovu posloužit. Ve sběrnách druhotných surovin za ně dokonce dostanete zaplaceno.

Co se týče recyklace, Česká republika zaujímá přední příčky. V každé obci dnes najdeme barevné kontejnery sloužící k recyklaci papíru, skla nebo plastů. Svou tradici zde má také třídění kovů. Místo aby končily na skládce a znečišťovaly naše životní prostředí, za ně můžete ve sběrnách druhotných surovin dostat zaplaceno.

Pro barevné kovy ceník naleznete většinou na webových stránkách konkrétní sběrny. Vzhledem k tomu, že se však ceny často mění, doporučujeme příslušnou pobočku kontaktovat telefonicky nebo e-mailem.

Platby už pouze v hotovosti

Kdo pravidelně odevzdává kovový odpad do sběrny druhotného odpadu, ví, že platba v hotovosti už není možná. Od roku 2015 totiž platí nařízení, které zakazuje sběrnám hotovostní platby za kovy. V případě porušení jim hrozí vysoké pokuty, a to až do výše 1 milionu Kč.

Ať už tedy máte doma staré železo, plechovky od nápojů, staré kovové tyče od plotu nebo rám od kola, které již dosloužilo, můžete přispět k ochraně životního prostředí a svůj kovový odpad dopravit do nejbližší sběrny. Díky moderním třídícím a šrotovacím metodám je dnes možné ze starých kovů získat téměř 100 % nového materiálu.

TSR Czech Republic s.r.o.

Jednou z nejvýznamnějších společností v ČR, která se zabývá výkupem a dalším zpracováním kovů, je TSR Czech Republic s.r.o. Pro ceník železa a ostatních kovů kontaktujte nejbližší pobočku, které se nacházejí po celé ČR.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *