Balkon

Balkon zvyšuje cenu nemovitosti až o statisíce

Balkon či lodžie je určitě výborný prvek nemovitosti. O to více je nyní doceňovaný, když žijeme již druhým rokem ve době střídajících se lockdownů. Využití balkonů nebo lodžií se tak zejména v bytech stalo velkým tématem pro lidi, kteří se chystají pořídit nemovitost. A jsou ochotni si za tyto prvky připlatit. Balkon může výrazně zvýšit cenu nemovitosti. Jak? Na to se dnes podíváme. Lodžie

Foto: Pixabay

Mladí lidé k ideálními bydlení balkon potřebují

Výše uvedené teze potvrzuje například průzkum, který si nechala zpracovat Asociace českých stavebních spořitelen. Co z ní vyplývá? Že až třetina mladých lidí si u pojmu ideálního bydlení v domě či bytě představí také balkon nebo terasu. Tento trend je patrný již delší dobu, nyní se i kvůli pandemické situace zrychlil. Přechází se totiž od vnímání balkonu, lodžie nebo terasy, jako sušárny na prádlo, k uvědomění se, že jde o opravdové a plnohodnotné prostory, které lze využít ve volném čase.

Češi do balkonů nyní výrazně investují

Další data od Asociace českých stavebních spořitelen potvrzují, že Češi mají o balkony a jim podobné prvky u nemovitosti velký zájem. Více jak třetina úvěrů, které tuzemské spořitelny schválili, šly právě do  rekonstrukcí stávajících bytových a nebytových prostor. Právě tento nástroj – tedy úvěr ze stavebního spoření či stavební spoření jako takové – je právě pro úpravy bytu či domu, jako je například i stavba balkonu, ideální. Není zde totiž nutné zajistit úvěr zástavním právem, jako je tomu například u hypotéky.

02_balkon

Foto: Pixabay

Zvýšení ceny nemovitosti

Balkon či lodžie je velkou výhodou, pokud se poté snažíte nemovitost prodat. Její tržní hodnota totiž roste. Tyto prvky, mezi které řadíme terasy, lodžie, balkony a podobně, mohou zvýšit hodnotu dané nemovitosti, až o stovky tisíc korun. Přitom cena za balkon se pohybuje okolo 100 tisíc korun (za závěsný balkon). Zasklení balkonu pak může vyjít na cenu od 15 do 20 tisíc korun.

Zdroj dat: Bydlet.cz
Náhledové foto: Pixabay

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *