Asfaltové pásy a jejich využití

Stavba domu je poměrně zdlouhavou záležitostí a je k ní zapotřebí mnohých důležitých pomůcek. Patří mezi ně třeba i takové asfaltové pásy. Jejich využití je na stavbě poměrně multifunkční. Určitě tak není od věci se na asfaltové pásy podívat jak z pohledu jejich využití, tak i z hlediska jejich typologie. Kde je tedy možné služeb asfaltových pásů využít a jaké jsou k dostání?

Asfaltové pásy pod nosné zdi a příčky

Klasiku představují asfaltové pásy pod nosné zdi a také pod příčky. U nosných zdí je modifikovaný asfaltový pás jednoznačnou nutností. Klade se hned na základovou desku předtím, než se rozhodnete pro samotnou stavbu obvodového nosného zdiva. Na základovou desku se ovšem nanese pouze část pásů tam, kde budou nosné zdi. U příček je ideální asfaltové pásy klást také těsně před jejich realizací. Jinak by mohlo dojít k poškození těchto pásů. To samé platí i pro pásy kladené na základovou desku proti vlhkosti. Ideální je použít jak klasické, tak i protiradonové pásy. Učinit byste tak měli ale opět až před kladením polystyrénu a případně podlahového vytápění.

Vrchní asfaltové pásy na střechu

Určitě důležité jsou asfaltové pásy i jako izolace střechy. Pokud budete chtít, pak je lze použít i jako nepropustnou vrstvu na střechu dané budovy. Většinou se ale tyto pásy využívají pouze u zahradních staveb. U klasických domů se spíše kupují standardní střešní fólie, jež jsou levnější a mohou také velmi efektivně sloužit jako zábrana proti vlhkosti.

Jaké asfaltové pásy volit?

Výběr asfaltových pásů je třeba přizpůsobit účelu, za kterým tyto pásy využíváte. Pokud chcete asfaltové pásy na střechu, pak je ideální zadat si do vyhledávače sousloví asfaltové pásy na střechu ceník. Vyskočí vám tak přímo cena, kterou budete potřebovat. Dbát byste měli zejména na tloušťku asfaltového pásu a mimo jiné také na to, zdali disponuje protiradonovou složkou. Tyto pásy jsou poněkud dražší. Jinak se ale cena asfaltového pásu pohybuje okolo 55 korun za m2.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *