Aby stěhování nebylo příliš velké trauma

stěhování

Změna bydlení přináší často velkou radost, ale zároveň i nemalou starost. Sbalit své věci do malého uzlíčku ze dne na den je téměř nereálné. Stěhování je proto vždy nutné dobře plánovat, a to s určitým předstihem. Jak na to, aby vše proběhlo pokud možno hladce?

Obecná pravidla stěhování

Na stěhování si vždy přizvěte své dobré známé, nebo rodinu. Balení věcí si předem rozvrhněte tak, aby ty nejnutnější zůstaly stát stranou a měli jste je vždy po ruce. Stěhování ideálně svěřte spolehlivé stěhovací firmě, která vám napomůže i s celkovou organizací všech věcí. Doporučí vám obalový materiál, ale pomůže vám například i se zabalením jednotlivých věcí, a dokonce vám prozradí kolik krabic bude nutné připravit.

Pokud se budete o totéž pokoušet sami, příprava svépomocí s krabicemi od banánů většinou skončí zoufalstvím nad velkou hromadou nezabalených věcí a maximálním zmatkem. Stěhovací firma ví co dělá a navíc má i řadu zkušeností s přemisťováním atypických věcí.

krabice

Foto: Pixabay

Na stěhování je třeba místo

Pokud vám během balení zbyde k dispozici prázdná místnost, kam své věci budete moci odkládat, neváhejte jí využít a zabalené věci vyskládat právě tam. Jednotlivé krabice si vždy důkladně z boku popište. Pokud takových krabic budete vlastnit víc, můžete mít díky popiskům větší přehled o veškerých zabalených věcech.

Pozornost věnujte i spotřebičům, které bude také nutno převézt. Například lednici bude nutné před odvozem řádně odmrazit a vyčistit. Jednotlivé šuplíky i police bude nutné zafixovat a obalit. Myslete také na to, že neodmražená část lednice může způsobit nemalou škodu na jiných věcech díky vytékající vodě.

Přepravu velkých spotřebičů, ale současně i těžkých věcí jako je například klavír nebo piano, je dobré domluvit zvlášť. Hudební nástroje nebo starožitný nábytek vyžadují při stěhování mimořádnou péči. Vždy si vybírejte stěhovací službu s pojištěním. Případné škody, které tak během stěhování vzniknout, vám uhradí stěhovací firma.

Zdroje informací: https://www.prozeny.cz/clanek/10-vychytavek-pro-snadne-stehovani-21781

 https://www.living.cz/jak-se-prestehovat-a-nezblaznit-se/

 Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.