Aby byl kufr auta v čistotě – vana nebo koberec

Přemýšlíte nad tím, jak udržet interiér vozu za všech okolností čistý? Vybavte ho těmi správnými pomůcka. Víme, zda je lepší vana nebo koberec.

Koberce, určené přímo pro konkrétní typ vozu, mají značné výhody. Bývají totiž k dostání v mnoha provedeních, a navíc ve velkých sadách. Snadno si tak pořídíte jeden vzhled jak pro kufr, tak i pro prostor nohou u pasažérů vozu. A nic nesjednotí interiér vozu tak, jako právě koberce. Navíc se nemusíte spoléhat jen na jeden vzor – naopak, k mání jich je mnohem víc. Vždy si tak vyberete přesně takový, který vám bude po všech stránkách vyhovovat.

Koberce oceníte i pří úklidu

A jak si poradit s čištěním? Největší výhodou je jednoznačně to, že se nemusí odehrávat uvnitř auta. Koberce lze kdykoliv jednoduše vyjmout a oklepat na trávníku nebo jiném vhodném povrchu. Následně je podle potřeby opláchněte vodou, případně ještě dočistěte saponátem – a máte hotovo. Vše je opravdu snadné a poradíte si s tím za pár minut.

Foto: Pixabay

Náš tip: pořídit si můžete i modely se zvýšeným okrajem. Ty ochrání i malou část okolních stěn kupříkladu před vlhkostí nebo blátem odletujícím z bot. Navíc obvykle na místě sedí o něco lépe než jejich zcela ploché protějšky.

Vana ochrání i stěny vozu

Nejoblíbenější je v tomto směru plast, ten má okraje vyšší, navíc i během převozu velmi dobře drží tvar a potěší vás i svou lehkostí. Při přepravě těžších materiálů má však tendenci praskat a jeho umístění do kufru obvykle nebývá záležitostí pouhých několika minut. V tomto ohledu guma jednoznačně vede. Pokud vám však jde o nízkou hmotnost (a tím i lepší spotřebu auta) nebo o lepší ochranu stěn kufru, pak půjde o výrobek přesně pro vás.

Další možností je kombinace plastu a gumy. Sice trochu dražší, ale pokud budete vanu v kufru využívat pravidelně a chcete výrobek s co největší praktičností i odolností, půjde o tip přesně pro vás.

Zdroje info: https://www.autohotarek.cz/na-co-si-dat-pozor-pri-vyberu-vany-do-kufru
http://www.autembezpecne.cz/cz/s40/c1548-Reklamni-clanky/n13381-6-duvodu-proc-se-vyplati-poridit-vanu-do-kufru-auta

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.