Úklid

7 způsobů, jak si ulehčit úklid domácnosti

Uklízení je povinností, která baví málokoho z nás. Inspirujte se tipy, jak si úklid zpříjemnit, ulehčit a hlavně urychlit. Získáte tak mnohem víc času na své koníčky, na čas strávený s rodinou nebo na aktivní odpočinek v přírodě nebo při sportu.

1) Mějte plán úklidu

Pokud chcete mít úklid rychle a jednoduše za sebou, tak si udělejte plán. Nemusí se jednat o podrobný plán, kde budete psát, že nejdříve umyjete dřevěnou podlahu, poté nábytek, následně spotřebiče a podobně. Napište si klidně jen první kuchyň, poté obývák a postupujte takto systematicky.

2) Vždy začínejte od podlahy

Když už začínáte s úklidem, tak začněte opravdu od podlahy. Posbírejte z ní hračky, oblečení, popřípadě další nepořádek. Utřete prach, umyjte skříně, nezapomeňte také na roztřízení věcí ve skříních. Jako poslední umyjte podlahu nebo vysajte, pokud máte koberce.

3) Naučte se uklízet rychle a efektivně

Nejlepší radou pro úklid je efektivní uklízení. Začněte tam, kde se vám nejmíň chce a kde je toho nejvíc. Tím, že uklidíte ten nejhorší prostor, zbytek úklidu už se vám bude zdát jako hračka a budete to mít rychle hotové.

4) Vhodné uklízecí prostředky

Nezapomeňte zvolit vhodné uklízecí prostředky. Dřevěné podlahy zametejte a vysávejte, neumývejte ji příliš často mokrým způsobem. Laminátová podlaha se udržuje podobně jako dřevěná. Vinylová podlaha je ideální na zametání, vysávání a také čištění mokrým mopem. Nebojte se ani mokrého čištění ekologických podlah Purline, které je rychlé, snadné a jednoduché.

5) Uklízejte pravidelně

Pravidelný úklid vám zajistí, že nikde nebudete mít takový nepořádek, abyste jeho úklidem strávili několik dní. Uklízejte třeba jednou týdně a pořádek se snažte udržovat i ostatní dny.

6) Zapojte celou rodinu

Nebojte se požádat o pomoc rodinu. Děti mohou vynést smetí, zamést všechny podlahové krytiny, dokonce i vysát. Manžel vám může pomoct uklidit sklep nebo půdu a uvidíte, že když celá rodina přiloží ruce k dílu, tak budete mít velmi brzy hotovo.

7) Nezapomeňte se odměnit

Po úklidu se nezapomeňte odměnit. Můžete jet s rodinou na výlet, jít na procházku nebo jít sportovat. Také můžete dát nohy nahoru, pustit si film nebo oblíbený seriál a nedělat nic jiného než odpočívat. Uvidíte, že v uklizeném a čistém bytě vám to půjde mnohem lépe.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *