5 pokojových rostlin, které nevyžadují denní světlo

Břečťan

Pokud existuje způsob, jak rozzářit ponurý prostor, je to pokojová rostlina nebo dvě. Problémem tmavých a ponurých prostor je, že často potřebují denní světlo, které většina rostlin potřebuje v hojné míře. V případě, že se obáváte, že váš pokoj s okny směřujícími do místnosti zavraždí každou rostlinu, kterou si přinesete domů, nestresujte se. Prohlédněte si náš seznam nejhezčích pokojových rostlin, které nevyžadují denní světlo a mohou prospívat i při zanedbatelné pozornosti.

Difenbachie

Tato tropická pokojová rostlina se bude s radostí vyjímat na každé poličce nebo stolku bez ohledu na to, v jakých podmínkách se nachází. Rostlina dává přednost rozptýlenému dennímu světlu nebo polostínu, ale snese i plný stín. Má také ráda běžné domácí teploty 15 až 25 stupňů. Často ji zalévejte a bude se jí ve vaší péči dařit. Jednu věc musíte vzít na vědomí: tato rostlina je jedovatá pro dospělé, děti a domácí zvířata. Ve skutečnosti byla diefenbachie původně nazývána němou třtinou, protože její šťáva může při požití způsobit otok úst a hrdla, což člověka zbaví schopnosti mluvit – nebo ještě hůř.

Zelenec chocholatý

Rostlina je další solidní pokojovou rostlinou, které se nemohou dostat ke koordinaci denního světla. Ocení, když na ně svítí přímé denní světlo, to neznamená, že nemohou přežít bez denního světla. Vzrostlé rostliny mohou pojmout různé druhy světla. Jedinou světelnou okolností, kterou přesto opovrhují, je přímé slunce, které jim může spálit nejen listy. Musíte si dát mimořádný pozor, abyste svou rostlinu nepřemokřili, dobrým pravidlem je udržovat půdu vlhkou. Zelenec chocholatý – pavoukovec, získal svůj název proto, že vytváří malé trsy rostlin, které do jisté míry připomínají pavouky, nikoliv proto, že přitahují pavoukovce.

Anglický břečťan

Anglický břečťan není nic jiného než všestranný. Daří se mu na jakémkoli světle, od plného slunce až po plný stín. V případě, že se rozhodnete přenést anglický břečťan do svého domova, měli byste mu zajistit popínavé rostliny a udržovat ho v závěsné proutěné nádobě nebo v zarámované mříži. Samozřejmě budete moci břečťan zastřihnout do libovolného tvaru. Břečťan zalévejte a nechte půdu na dotek vyschnout do hloubky půl centimetru, teprve potom zalévejte. Upozorňujeme, že tato rostlina je pro lidi a četné živočichy škodlivá!

Pothos

Pothos
Foto: Pixabay

Ne nadarmo je pothos typickou rostlinou na pracovním stole: Dokáže přežít v prostorách s malým množstvím běžného světla. Po pravdě řečeno, osvětlení, které pothos nemá rád, je zářivé, koordinované slunce. Tato všestranná rostlina se může vyvíjet ve vodě nebo v půdě a v půdě bohaté na živiny i chudé na živiny. Zalévejte pothos každý jeden až dva týdny a dávejte pozor na běžné příznaky přemokření, jako jsou žloutnoucí fleky a tmavé stonky. Tato rostlina je vhodná pro začátečníky.

Tchýnin jazyk

Tchýnin jazyk
Foto: Pixabay

Hadovité rostliny jsou další pokojovou rostlinou, která snese téměř všechny vnitřní podmínky. Daří se jim v nízkých až vysokých úrovních světelných podmínkách. Udržení této rostliny v dobré kondici spočívá ve správném množství vody. Vzhledem k tomu, že tchýnin jazyk je sukulent – což znamená, že ukládají vodu do svých listů a kořenů – nevyžadují mnoho vody a přemíra vody je může zabít. Každý den se dotkněte prstem půdy, když je na dotek suchá, nezalévejte jeden nebo dva dny.

Zdroje info: pestujme.cz, ireceptar.cz

Náhledové foto: Pixabay